Kluci mi řekli, že jedu trestné, hlásí Ondráček. Jeho trefa dala Beranům klid

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Zlín doma porazil Pardubice 5:2. Stalo se tak poprvé v sezoně a pomohli k tomu dva dvougóloví střelci. Dvě branky zaznamenal Zdeněk Okál, který má tak v posledních třech utkání bilanci pěti gólů a jedné asistence. Dvakrát se pak trefil ještě Jiří Ondráček. Ten nejprve proměnil samostatný nájezd a poté přes celé hřiště poslal puk do prázdné branky.

HokejkaTV

"Nejprve jsem chtěl puk zamést jen někam pryč, protože se to k nám odrazilo a nechtěl jsem, aby to skončilo jenom u modré, takže jsem se rozhodl, že to lehce vyhodím i za cenu icingu a poslal jsme to někam na druhou stranu. Věděl jsem, že to hážu středem, a je jen o štěstí, jestli to trefím," řekl ke svém gólu do prázdné branky Jiří Ondráček. Nejprve však už ve třetí minutě zaznamenal gól z nájezdu.

"Chtěl jsem jet zprava a že pak vystřelím na lapačku, ale gólman se pohnul dřív, takže jsem vystřelil na vyrážečku. Na tréninku tak střílím, takže se dá říct, že to mám už nacvičené," popisuje svůj úspěšný samostatný nájezd Ondráček, který byl předtím v úniku faulován. Ševci tak hned od začátku vedli 1:0, což jim ve zbytku utkání hodně pomohlo, jak potvrzuje i zlínský útočník.

Ondráček: Dva góly v jednom zápase jsem dal naposledy Slavii

"Když dáme gól, nebo vedeme 2:0, tak to z naší strany vypadá dobře. Ale jakmile prohráváme, nebo dostaneme nějaký zbytečný gól, tak je naše hra pak špatná. I tentokrát to bylo vidět. Dostali jsme na 4:2 a uděláme z toho pomalu ještě drama. Musíme hrát celých šedesát minut, abychom ty zápasy zvládali," říká jeden z hrdinů utkání, který ani nejprve netušil, že pojede samostatný nájezd. "Ani jsem nejdříve nevěděl, že je trestné. Viděl jsem, že je signalizovaný faul, ale pak mi kluci řekli, že jedu trestné. Viděl jsem, že je teprve třetí minuta. Ten gól tomu týmu pak dodá trochu elán. Věděl jsem, že je na mě zodpovědnost, ale naštěstí to tam spadlo."

Berani tak porazili Pardubice poprvé v sezoně. Předtím museli dvakrát zakusit prohru. "Máme celkem problém porážet ty týmy, co jsou kolem nás. Někde uhrajeme zápas v Třinci nebo Plzni, pak přijedou týmy kolem nás - a my jim darujeme body. Je super, že jsme je porazili. Na konci sezony se budou počítat i vzájemné zápasy, takže víme, o co se hraje," připomíná devětadvacetiletý hráč. Z posledních pěti zápasů má tak Zlín na kontě čtyři výhry.

"Zápasy předtím se vyhrály, takže to vám trochu naroste sebevědomí, které jde vidět. Kluci třeba přesilovky hrají skoro na slepo a je tam chuť. Když se daří, tak ten tým vypadá, že je plný elánu a že má sílu, což bylo vidět dnes i předchozí zápas. Když třeba vezmu nedávný zápas s Plzní, tak tam jsme tahali za kratší konec, Plzeň nás přehrávala, ale brali jsme dva body," vzpomíná Ondráček na nečekanou výhrou.

Ševci navíc nyní mají šňůru tří domácích utkání v řadě. První už zvládli a teď je čeká ještě Hradec a Liberec. "Chceme z těch zápasů samozřejmě devět bodů," směje se Ondráček. "Ale ne, jsme pokorní a řekli jsme si, že cíl je dvě výhry. Víme, jak kvalitní soupeři přijedou, ať už je to Hradec, nebo Liberec a bereme každý bodík. Na konci to všechno sečteme a uvidíme, co z toho bude," usmívá se dvougólový střelec Jiří Ondráček.

Sestřih utkání Aukro Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz