Kluci se za mě postavili. O tom je týmový sport, cení si Bartošák

Foto: Alena Zapletalová

24. května 2019, 8:00

Marek Hedbávný

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Celý zápas chytal výtečně. Patrik Bartošák udělal jedinou chybu v 38. minutě – kdy špatně rozehrál za brankou a Němci kvůli tomu vyrovnali na 1:1.

„To se asi stane. Bylo by horší, kdyby se to stalo v prodloužení nebo pět minut před koncem. Ono se to děje. Člověk chyby udělá," říkal po zápase.

A ač je na velkém turnaji nováčkem, nesesypal se. „Bylo to lehké se zkoncentrovat. Já v takovém zápase nemůžu přemýšlet nad tím, jestli jsem udělal chybu, nebo ne. Proto je to týmový sport. A proto se vždy jeden postavíme za druhého."

REPORTÁŽ: Představení Domu českých fanoušků Bratislavě »

„Jsem rád za to, jak se k tomu všichni postavili," cení si Bartošák. „Postavili se za mě. A odrazili jsme se od toho tak, jak jsme se odrazili."

„Ono se to děje. Člověk chyby udělá."

„Nebylo to jenom o tom, že jsem udělal chybu za bránou. Já potom to správné postavení nezaujal. Zůstal jsem v pohybu dopředu. Nezabrzdil jsem si tak, jak bych si chtěl zabrzdit," popisuje situaci, po které vyrovnal Frank Mauer.

„Kvůli tomu, že jsem do branky spěchal tak, jak jsem spěchal, jsem ten zákrok udělal rozhozený. Kdybych se tam dostal tak, jak jsem měl, udělal bych normální rozklek. A ne to, co jsem udělal."

Další gól už ovšem Bartošák nedovolil. A Češi slaví postup! „Úleva to samozřejmě je, ale celou dobu jsme věřili. Celou dobu jsme věděli, že jsme lepším týmem a že si zasloužíme vyhrát," vypráví Bartošák. 

Míříte do Bratislavy? Přečtěte si velký fanouškovský manuál! »

Donedávna vítkovický gólman vychytal v samostatném úniku i Leona Draisaitla, druhého nejlepšího střelce NHL. „Věděl jsem, že je to on," přiznává. „Ale myslím, že mu ta střela úplně nesedla. Chtěl to asi poslat někam jinam. Poslal mi to mezi nohy a já to rychle zavřel. To je to, o čem mluvím: když můžu, tak kluky podržím. A když já udělám chybu, tak oni podrží mě. O tom je týmový sport. Proto si tu chybu ani nebudu moc vyčítat."

V sobotu od 19:15 hrají Češi semifinále s Kanadou. „Já ani nevím. Bude to Kanada, je to jisté?" ptal se Bartošák v mixzóně novinářů. Pak dostal otázku, jak se na ni těší. „Tak těším... Člověk by se těšil, ať by to bylo proti komukoliv. Naše práce tady ale nekončí. My se do toho musíme dostat zpátky a zase začít trénovat. Nesmíme usnout na vavřínech."

Na závěr opakuje: „Je super být po čtyřech letech v semifinále, ale nekončíme."

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz