Knížky, playstation či internet. Už je to na hlavu, přiznává zraněný Matai

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

4. srpna 2015, 12:05

Adam Bagar

Nejen třineckého útočníka Vladimíra Svačinu postihla hned na startu přípravy obrovská smůla spojená se zraněním. Zatímco čerstvý ženáč si během prvních tréninků zlomil loket, na Jakuba Mataie byla paní štěstěna možná ještě víc krutá. Olomoucký hokejista v přípravě sehrál pouze osm minut úvodní bitvy s Kometou, pak musel se zraněným kolenem opustit hokejové jeviště a za další tři dny podstoupit operaci. "Je to velká smůla," přiznává v rozhovoru pro hokej.cz.

Jágr Chance liga

"Pamatuju si, že jsem dojížděl do třetiny a věnoval se jenom obránci, který přede mnou couval. Šel jsem do kličky a v tom se přiřítil druhý bek. Zadkem mě narazil do kolene. Určitě to nebylo schválně s úmyslem zranit mě. Ale trefil se přesně, je to pořádná smůla," popisuje Matai okamžik, který ho asi na několik týdnů postaví mimo hru.

"Prvně jsem si myslel, že to byl jen koňar, tak jsem to chtěl rozjezdit. Ale pak jsem cítil, že mám koleno hrozně moc povolené. Nikdy jsem něco takového nezažil, tak jsem si hned říkal, že něco musí být špatně." A tak se vydal za doktorem Holibkou. "Na magnetické rezonanci zjistil, že postranní vaz je urvaný a přední křížový ještě natrhnutý."

"Na magnetické rezonanci zjistili, že postranní vaz je urvaný a přední křížový ještě natrhnutý."

Olomoucký útočník tak musel na operaci. "Je to pro mne zatím nejhorší zranění v kariéře, dokonce jsem prodělal svou první operaci," přiznává Jakub Matai, jenž se zranil hned v osmé minutě prvního přípravného utkání s Kometou. "První zápas a první třetina, je to smůla. Ale nejsem první ani poslední hráč, kterému se to stalo," uvědomuje si.

Možná ještě horší než samotné zranění je nuda, kterou nyní prožívá. "Od pátku s kolenem ležím doma. Tři týdny nesmím na nohu vůbec našlápnout, není to pro mě vůbec dobré. Ležím v obýváku, nohu mám nataženou a střídám televizi, internet, knížky a playstation. Musím přiznat, že už to je docela na hlavu, opravdu ubíjející," prozrazuje.

Smolař Svačina nestihne start ligy. Ležet doma je pro mě utrpení, říká

"Na playstationu hraju nejraději fotbal a knížky tady mám různé. Třeba teď zrovna čtu Kmotra Mrázka. Přede mnou je ještě dlouhá doba ležení, ale už teď je to velká nuda," přiznává útočník Matai. A jak doma funguje? "O berlích nějak můžu chodit, takže na záchod si dojdu a v kuchyni se taky otočím. Ale spíš to většinou řeším dovozem jídla," hlásí.

Zhruba po třech týdnech by mu pak lékaři měli sundat ortézu. "Pomalu bych mohl začít chodit. Za další týden pak snad mohu přidat nějaké kolo. Zatím vůbec nevím, kdy se budu moci vrátit na led. Podle prvních odhadů by to mohlo být přibližně za pět až šest týdnů," uzavírá dvaadvacetiletý hráč, jenž loni zapsal na Hané 17 bodů v 55 bojích.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz