Kobra chce úspěch! Podepsala Plíhala a další známá jména

Foto: hcvlci.cz

Nejen Kamil Bříška. Druholigovou Kobru Praha posílí i další zvučná jména v čele s hvězdným Tomášem Plíhalem, útočníkem s bezmála 100 starty v NHL.

HokejkaTV

Z Jablonce nad Nisou pak přichází zkušený forvard Lukáš Tondr, který má ve druholigové kariéře úžasná čísla (415 zápasů a 420 bodů). V posledním ročníku zazářil 52 body (20+32) ve 39 utkáních. Vlky opouští po dlouhých deseti letech.

Návrat do Kobry – po jedné sezoně v regionální německé lize – hlásí útočník Dominik Novák. Když hrál za Pražany naposledy, sbíral bod na zápas. Do přípravného kempu se dále zapojil Jan Smejkal, který poslední čtyři sezony strávil v Nymburku.

Po dvouletém angažmá v nižších švýcarských soutěžích se do Česka vrací Dominik Vaněk. 27letý forvard odehrál většinu seniorské kariéry v Chance lize: za Most a Kadaň. Druholigoví fanoušci si ho mohou pamatovat ze Sokolova.

„Nechceme po loňském ročníku jenom prohry s pozitivními poznatky.“

Brankářskou dvojici s Václavem Moučkem vytvoří Lukáš Sochůrek, který to loni zkoušel v pražské Slavii, ale neprosadil se. 

A co taky nějaký obránce? S jedním už Kobra jedná. A opět je to hokejista se zajímavými zkušenostmi: z Nymburka by mohl přijít Aleš Knesl, jenž hrál kdysi první ligu za Prostějov a Beroun.

Jasně největším jménem, které Kobra na trhu uštkla, je pochopitelně šestatřicetiletý Tomáš Plíhal. V NHL oblékal dres San Jose, vyhrál finskou ligu a s Třincem získal stříbro. Minulou sezonu rozdělil mezi Jablonec (25 zápasů, 14+27) a Landshut ze třetí nejvyšší německé soutěže (33 utkání, 14+34).

Bude s tímto kádrem Kobra útočit na postup? „Nechceme po loňském ročníku jenom prohry s pozitivními poznatky,“ řekl na klubovém webu prezident Miloslav Šeba.

Rozdělení skupin 2. ligy 2019/20

Sever: HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Střed: HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon, HC Kobra Praha , NED Hockey Nymburk, SC Kolín.

Východ: BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz