Kobra přichází o jednoho z lídrů, útočník Davídek míří do Finska

Foto: Facebook HC Kobra Praha

23. července 2020, 20:28

Pavel Mandát

Pražská Kobra hlásí citelnou ztrátu na hráčském poli. Dres klubu z hlavního města už nebude oblékat produktivní útočník Milan Davídek. Šikovný dvaadvacetiletý forvard nově míří do Finska.

O Kapku lepší hokej

V Zemi tisíce jezer bude novým působištěm Milana Davídka třetiligový klub JHT Kalajoki. Zároveň to bude poprvé, kdy se stále ještě mladý hokejista vydá vstříc zahraničnímu angažmá. Svou hokejovou kariéru totiž prozatím strávil pouze v rodné domovině. Zkušenosti má ze všech tří nejvyšších českých soutěží.

Extraligu si vyzkoušel v Karlových Varech, Chance ligu v Přerově, Ústí nad Labem nebo Jihlavě. Druholigové zkušenosti sbíral se Sokolovem či na Kobře, kde dohrál loňský koronavirem poznamenaný ročník. Nutno říct, že zejména v hlavním městě se mu dařilo, snad i proto, že Davídek patří mezi odchovance tamního hokeje. Pořekadlo všude dobře, doma nejlíp na něj proto pasuje dokonale. 

Dokazují to i statistiky. Dvaadvacetiletý křídelník odehrál na Braníku 24 zápasů, ve kterých si připsal 28 kanadských bodů. Úctyhodná čísla. 

Dlouholetý šéf klubu Miloslav Šeba chtěl proto Milana Davídka udržet i do další sezony, jenže jeho snažení úspěchem neskončilo. Volání finského dobrodružství prostě bylo až moc silné.

I přes Davídkův odchod ale na Kobře skládají solidní tým bez velkých změn. Černožlutý dres by měli i nadále oblékat útočníci Kamil Bříška, Lukáš Tondr nebo Tomáš Šťastný s Michalem Bártou. Do obrany přivedli Pražané Marka Ryzáka a Daniela Sobotku

Největší otazník tak visí nad obsazením brankářského postu. V Praze se totiž rozloučili s Lukášem Sochůrkem, přičemž na jejich soupisce je momentálně pouze jeden maskovaný muž - Lukáš Langer. Kdo jej doplní, to se ukáže během následujících týdnů. 

Jedno je však jisté už teď – Pražané budou opět mít jen ty nejvyšší ambice.

Soupiska HC Kobra Praha

Brankář:
Lukáš Langer.

Obránci:
David Pelant, Marek Ryzák, Daniel Sobotka, Dominik Šteiner, Aleš Knesl.

Útočníci:
Kamil Bříška, Michal Bárta, Filip Hlinka, Matyáš Hrubý, Richard Mucha, Dominik Novák, Daniil Petrov, Jan Smejkal, Tomáš Šťastný, Lukáš Tondr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz