Kobra s Kopřivnicí doma slavily. Jak dopadla premiéra Velkého Meziříčí?

Foto: Jiří Mráz, hokejvm.cz

7. října 21:26

Milan Sochor

V šestém kole se hrálo pouze na pěti druholigových stadionech. Domácí prostředí uhájila jen mužstva Kobry Praha a Kopřivnice. Ve zbylých zápasech se radovaly hostující Nová Paka, Klatovy a Hodonín. Brankáři Denis Vacek s Petrem Hromadou udrželi čistá konta.

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Skupina Sever

Nová Paka i s Janem Hlaváčem v sestavě dosud čekala na první body. Dočkala se až ve svém čtvrtém utkání, které odehrála v Trutnově. Vydařila se jí především pasáž před a po druhé přestávce, kdy hosté vstřelili tři branky. To ještě neproměnili trestné střílení. Z prvního letošního čistého konta se radoval Denis Vacek.

HC BAK Trutnov – BK Nová Paka 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. J. Kynčl (Kapička, Dvořák), 37. Dvořák (T. Kynčl, Malík), 39. T. Kynčl (Hric, Foerster), 42. Nezbeda (Kapička, Abraham)

Skupina Jih

Pražská Kobra uhájila domácí prostředí před Havlíčkovým Brodem, k vítězství výrazně nakročila hned v první periodě. Navíc se mohla opřít o úvody jednotlivých dvacetiminutovek. Skóre otevřela po minutě a devatenácti sekundách, po přestávce jí stačilo ke skórování čtyřiadvacet sekund, v závěrečné části hry pak ještě o tři sekundy méně.

Klatovy se na zimním stadionu ve Slaném postaraly o nejvyšší výhru kola a po skalpu mužstva Řisut si vytvořily náskok na čele tabulky. Hostům skvělým výkonem pomohl devatenáctiletý Filip Přikryl, který se v neděli poprvé prosadil také v dresu extraligové Plzně. Buldokům vstřelil dva góly a na další dvě branky ještě přihrál.

HC Kobra Praha – BK Havlíčkův Brod 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Zídek (Bříška, Šteiner), 13. Kafka (Zídek, Procházka), 19. Mucha (Novák), 21. Šťastný (Tondr, Bříška), 36. Procházka (Novák, Knesl), 41. Bříška (Steinocher, Tondr) – 35. Holenda (Dudycha, Čejka), 54. Holenda (Cachnín, Dudycha)

HC Řisuty – SHC Klatovy 2:8 (0:2, 1:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 40. Okegawa (Danov, Pokorný), 53. Fortelka (Zíka, Řepka) – 8. Kolář (Hanzlík, Princl), 14. Lang (Přikryl), 29. Procházka (Michel), 32. Přikryl (Kaňák), 45. Michel (Tulačka), 48. Přikryl (Princl, Leština), 50. Tulačka (Michel, Kaňák), 59. Procházka (Přikryl)

Skupina Východ

Velké Meziříčí vinou předchozí karantény odehrálo v šestém kole teprve své první soutěžní utkání. Nováček v něm narazil na Hodonín, který se veze na vítězné vlně. Nic se na tom nezměnilo ani po duelu na Vysočině. Drtiči si dodali sebevědomí dvěma slepenými góly v první třetině a pak svůj náskok postupně navyšovali.

Jeden z nejlepších brankářů soutěže Petr Hromada pomohl Kopřivnici k druhému vítězství v sezoně, když vynuloval útočníky Nového Jičína. Domácí byli naopak velice produktivní a konto svého soupeře zatížili pěti trefami. Tři z nich si schovali do druhé periody, po níž tedy bylo o výsledku prakticky rozhodnuto.

HHK Vel. Meziříčí – SHK Hodonín 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 34. Trnka (Paták, Malec), 48. Paták (Malec, Vlašín), 57. Trnka (Malec) – 15. Havlát (Nedvěd, Vaškovič), 16. Romančík (Hložánek, Komínek), 19. Hložánek (Komínek, Romančík), 32. Lekeš (Charvát), 36. Balán (Charvát), 52. Balán (Miklík)

HC ISMM Kopřivnice – HK Nový Jičín 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Pokorný (Štěpánek, M. Mach), 24. J. Mach (M. Mach, Kofroň), 28. J. Mach (Kofroň, Marek), 29. Fojtík, 56. Pokorný (M. Mach).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz