Kodýtek dvakrát skóroval, chválil ho i Straka. Můj nejlepší zápas, září

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

12. listopadu 2016, 10:51

Jan Šimek

Do Tipsport extraligy vkročil nenápadně. Jen co si přivykl na tempo dospělého hokeje, ale ukazuje, jaký v něm třímá potenciál. Plzeňský útočník Petr Kodýtek si s dvacítkou ve Švédsku střihl generálku před juniorským mistrovstvím světa. Po návratu stihl zápas se Zlínem a v pátek už zářil na Hané. Indiánům pomohl urvat výhru nad Olomoucí dvougólovým příspěvkem.

Nový fanshop

V úvodu zápasu přitom plzeňský celek musel přečkat nápor Mory. „Na začátku to nebylo ono. Chtěli jsme hrát na puku, což se nám nedařilo. Prohrávali jsme osobní souboje... Hrálo velkou roli, že jsme tlak přečkali. Kdybychom dostali dva, tři góly, asi bychom se položili,“ přiznává Petr Kodýtek.

Jeho gól v čase 10:09 přišel jako vysvobození. „Bek střílel od modré a nějak to tam prošlo ke gólmanovi. Mně se puk odrazil na hokejku a jen jsem ho dorazil do branky. Bylo to docela štěstí, ale šli jsme si pro to. Zápas jsme dovedli do vítězného konce a za to jsme rádi,“ usmívá se.

Hned vzápětí přidal druhý plzeňský zásah Půlpán a domácí tlak byl definitivně otupen. „První třetina byla z naší strany asi nejlepší, protože ve druhé a třetí jsme byli pod hrozným tlakem. Nehráli jsme, co jsme chtěli. Furt jsme někde lítali. Pak jsme začali trochu dodržovat systém a fungovalo to,“ pochvaluje si teprve osmnáctiletý mladík.

Ten v závěru přidal do olomoucké klece ještě pátou trefu, kterou potvrdil výhru Plzně v poměru 5:2. „Kubalda měl puk za bránou, já jsem byl nahoře mezi kruhy. Jen jsem si klepl o přihrávku, hodil mi puk a šlo to do brány,“ popisuje.

Jak si zvykl na tempo elitní české soutěže? „Trochu mi to trvalo. Kluci se mi na začátku snažili hodně pomoct, ale teď už se cítím ve své kůži. Snažím se hrát svůj hokej a svému týmu pomoci vyhrávat co nejvíc. Tohle byl asi můj nejlepší zápas,“ hlásí talentovaný útočník, jenž v devíti extraligových zápasech zapsal pět bodů za tři branky a dvě asistence.

Po povedeném duelu samozřejmě obdržel řadu gratulací zejména ze strany spoluhráčů. „Je to super! Hned po zápase mě pochválili. Bývalý vynikající hráč Martin Straka nebo skvělý útočník Ondra Kratěna. Říkali mi, že to byly super akce, a že to mám dobře rozjeté. Hlavně, ať neusnu na vavřínech. Ondra Kratěna mi hodně pomáhá ve všem, snažím se poslouchat jeho rady,“ dodává na závěr Petr Kodýtek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz