Kofroň: Na lavičce asi skončím. Jak hodnotí sezonu Kopřivnice?

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Hokejová Kopřivnice působí ve druhé lize pátým rokem a dá se říct, že se každou sezonu zlepšuje. Z klubu se stal pravidelný účastník play off a jinak tomu nebylo ani letos. Jenže vyřazovací část předčasně ukončila pandemie koronaviru… „I když to občas skřípalo, tak sezonu hodnotím velmi pozitivně,“ říká v rozhovoru pro klubový web trenér Jaroslav Kofroň.

partneři českého hokeje

Loni se stali jediným moravskoslezským celkem ve třetí nejvyšší soutěži, kterému se podařilo postoupit do vyřazovacích bojů a dobře našlápnuto měli i letos. Ve čtvrtfinálové sérii proti Havlíčkovu Brodu měli k dispozici dva mečboly, Rebelům mohli oplatit loňské vyřazení. Napínavé play off naneštěstí ukončila pandemie koronaviru.

Trenér Jaroslav Kofroň je s uplynulým ročníkem přesto spokojený. „Celý rok jsme podávali vyrovnané výkony, žádný ze soupeřů nás vyloženě nepřehrával a podařilo se začlenit mladé hráče,“ vypráví v rozhovoru pro hcismm.cz třiačtyřicetiletý kouč.

„Celý rok jsme podávali vyrovnané výkony, žádný ze soupeřů nás vyloženě nepřehrával.“

Kopřivnice na startu října prodělala poměrně významnou změnu: na pozici generálního partnera vystřídala Tatru firma ISMM, tradiční partner zmizel i z názvu. „Chci pochválit práci pana Jaroslava Hrubého. V dnešní době je shánět finance pro sport velice těžké, a ne každému se to daří, jemu naštěstí ano. Díky němu je v Kopřivnici kvalitní hokej. Velké poděkování patří samozřejmě majiteli hlavního sponzora a taky všem ostatním sponzorům,“ zmínil Kofroň.

Foto: Veronika Braunová - Lénartová

Jeho mužstvo se po horším startu dostalo do skvělé formy, která gradovala v závěru základní části. „Bylo to o trpělivosti. Věděli jsme, že máme vnitřní sílu a že je to jen začátek soutěže. Navíc ten los byl těžký. Bohužel se nám nepodařilo vyhrát doma dobře rozehrané utkání s Hodonínem a trochu jsme se dostali do útlumu. Taky začátek soutěže lehce ovlivnila předsezonní příprava. Jdeme každý rok nejpozději na led, a proto máme i tak málo přípravných utkání,“ vysvětluje bývalý obránce.

„Řekli jsme si, že nám začíná play off už od ledna. Všichni k tomu tak přistoupili, a nakonec to vyšlo.“

V novém roce se kopřivnickým nejprve příliš nedařilo, na šňůru čtyř porážek ale následně odpověděli šesti výhrami za sebou. Právě tahle série sehrála důležitou roli v konečném zúčtování, moravskoslezský celek obsadil poslední postupovou příčku skupiny Východ.

„Věděli jsme, že bude rozhodovat každý bod, každý vstřelený gól. Naštěstí se nám podařila série výher. Řekli jsme si, že nám začíná play off už od ledna. Všichni k tomu tak přistoupili, a nakonec to vyšlo, musím před kluky smeknout. Postup stál hodně potu a oni to zvládli. Nebojím se říct, že s přehledem,“ chválí svůj výběr Kofroň.

Foto: Veronika Braunová - Lénartová

Velice důležitou roli sehrála spolupráce s prvoligovou Porubou. „Podle mě vše fungovalo, ale některé detaily spolupráce se musí doladit. Co se týče hráčů, tak jsem čekal, že budou více rozdíloví. Tím nechci říkat, že pro nás nebyli přínos. Právě naopak. Máme hodně úzký kádr a bez jejich pomoci bychom se neobešli. Patří jim poděkování,“ říká kopřivnický trenér.

Týmový lodivod kromě toho neopomněl brankáře Petra Hromadu, který je už třetím rokem klíčovým článkem v sestavě Kopřivnice. „Petr je opravdová opora. Jeho přístup je naprosto profesionální, v této soutěži nevídaný. Pracuje na dvě stě procent. Doufám, že je u nás spokojený a bude v Kopřivnici pokračovat.“

„Ještě nejsem rozhodnutý na sto procent, ale pravděpodobně na lavičce A-týmu skončím.“

A jak Kofroň vidí svoje pokračování? „Ještě nejsem rozhodnutý na sto procent, ale pravděpodobně na lavičce A-týmu skončím. S Mírou Imrichem se mi spolupracovalo skvěle. Máme stejný pohled na hokej a doufám, že se nám podařilo kopřivnický hokej někam posunout. Mirovi patří velký dík za spolupráci, moc mě to bavilo. Musím poděkovat i ostatním chlapům z realizačního týmu. Všichni výborně pracovali a nenastal mezi námi žádný problém,“ uzavírá na webu hcismm.cz.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz