Köhler bude pykat za faul na Douderu, dostal trest na 2 zápasy

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Bedřich Köhler bude hokejistům Zlína chybět ve dvou extraligových zápasech, disciplinární komise ho totiž potrestala za faul na třineckého obránce Milana Douderu z pátečního utkání.

HokejkaTV

Počínáním Bedřicha Köhlera se dnes ve zkráceném řízení zabýval šéf disciplinárky Viktor Ujčík. Köhler po zmíněném faulu nedohrál, rozhodčí Pavel Hodek a Slovinec Milan Zrnič mu uložili trest na pět minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

„Hráč vedl svůj zákrok na soupeře, který byl ve zranitelném postavení, neboť byl současně napadán i hráčem Romanem Szturcem. Před zákrokem zvýšil hráč s cílem dosažení jeho vyšší intenzity rychlost a rukou, zřetelně oddělenou od těla, při něm zasáhl protihráče do oblasti hlavy. Protihráč v důsledku střetu utkání nedokončil," uvádí Ujčík ve vyjádření komise, které hokej.cz poskytl ziskový mluvčí Zdeněk Zikmund.

Na základě zvedených skutečností byl Bedřich Köhler potrestán nepodmíněným zákazem startu ve dvou extraligových utkáních za Zásah do oblasti hlavy a krku. Beranům bude chybět v nedělním utkání na ledě Litvínova i za další týden v Hradci Králové.

Hokejisté Zlína páteční duel s Třincem prohráli 2:5 a klesli na poslední příčku tabulky, naopak Oceláři šli do vedení. Rozhodčí v duelu rozdali celkem 93 trestných minut.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz