Köhler nastřílel už 200 gólů! Solidní číslo, ale ušpiněné prohrou, mrzí ho

Foto: David Peška, beranizlin.cz

Berani po dlouhém měsíci vsítili víc než tři góly. To ale na výhru nestačilo, protože Kometa byla střelecky úspěšnější, i když vyhrála 5:4 hlavně díky šťastným brankám. I ty se samozřejmě ale počítají a naprosto po zásluze si z dvojutkání ve Zlíně odvezla šest bodů.

Aplikace Tipsport extraligy

"Oproti předchozím zápasům jsme dali dost gólů. Střelecky se trápíme, ale teď jsme dali dost branek na to, abychom vyhráli. Je to frustrující, ale zase jsme ukázali charakter, když jsme zápas dostali z nepříznivých stavů 1:3 a 3:4. Bohužel jsme prohráli velmi nešťastnou brankou," hodnotil utkání Bedřich Köhler, který vstřelil čtvrtý gól svého týmu. Ale stejně to na výhru nestačilo.

Berani na otevírací gól soupeře zareagovali v závěru prvního dějství. Následně Kometa šla do vedení 3:1, na což žlutomodří také dokázali najít odpověď, což se jim povedlo i po čtvrté brněnské trefě. Po páté už ale zbývalo málo času. Navíc šlo o extrémně smolný gól, jelikož Libor Kašík neudržel ve své lapačce lehké nahození, takže to určitě muselo srazit psychiku domácího týmu.

"Bylo to velmi smolné, za vyrovnaného stavu jsme se dívali alespoň po bodu," mrzí zkušeného útočníka, který se prosadil poosmé v sezoně, díky čemuž je nejlepším střelcem Zlína v aktuální sezoně.

Ševci ve dvojzápase s Kometou zaznamenali jedno velké zlepšení, dopustili se jediného nedovoleného zákroku. V prvním duelu dokonce hráli úplně bez vyloučení, ve druhém utkání pak hráli ještě dvě oslabení po trestech za zdržování hry a příliš mnoho hráčů na ledě. Pokud by takovou disciplinovanost udrželi, určitě by jim to mohlo pomoci k bodům.

"Věděli jsme, že soupeř má super přesilovky, tři vyloučení ve dvou duelech je opravdu minimum. Snad nám to vydrží co nejdéle," popisuje Bedřich Köhler, který společně s týmem moc dobře věděl o velké přednosti brněnské Komety, takže to společně se spoluhráči aspoň trochu minimalizoval.

Odchovanec Beranů se navíc může pyšnit jubileem, protože dosáhl hranice 200 gólů v extralize, které nasbíral v dresu Zlína, Vítkovic, Hradce Králové a Komety. Jediná škoda je, že jej nemohl oslavit vítězstvím. "Je to velmi solidní číslo, vážím si toho, ale je to ušpiněné prohrou," konstatuje hokejista, který má v nejvyšší soutěži na kontě už 927 utkání.

Zlín i přes dobrý výkon vyšel i v odvetě bodově naprázdno. Kometa natáhla neporazitelnost už na čtyři zápasy, díky čemuž už je v tabulce před Pardubicemi. Berani jsou naopak stále předposlední, přičemž sehráli už o dva zápasy více než dvanácté Vítkovice.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz