Kohout sestřelil sparťana. Ujčík řešil tvrdý zákrok Dujsíka na Berana

20. listopadu 2018, 16:19

Adam Bagar

Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík se zabýval zákrokem olomouckého Tomáše Dujsíka na sparťana Matěje Berana. Trest udělený v utkání považuje za dostatečný a řízení zastavil.

HokejkaTV

Olomoucký zadák to přehnal s důrazem, když sestřelil domácího útočníka a od hlavních arbitrů Tomáše Horáka a Daniela Pražáka vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání za vražení na hrazení. Viktor Ujčík tak atak řešil na základě oficiálního zápisu o utkání.

Po prostudování videozáznamu shledal, že zákrok byl veden na protihráče, kterého je podle pravidel přípustné atakovat, a že před střetem výrazně zvýšil rychlost, dopustil se i zřetelného přistrčení rukou, nebyl však veden směrem proti hrazení, aby byl zvlášť nebezpečný.

Zákrok Tomáše Dujsíka na Matěje Berana

Matěj Beran utrpěl tržnou ránu v obličeji a byl mu vyražen zub, ovšem to Tomáši Dujsíkovi neuškodilo. Ke zranění sparťanského hokejisty totiž došlo až následkem nešťastného nárazu do čárového rozhodčího. Z výše uvedených důvodů se Ujčík rozhodl netrestat.

Dujsík může ve Vítkovicích hrát, přidá Mora čtvrtou výhru v řadě?

Šestadvacetiletý zadák tak může nastoupit v úterní dohrávce ve Vítkovicích, kde se Olomouc pokusí přidat čtvrtou výhru za sebou. Mora po domácích triumfech 3:1 s Hradcem Králové a Litvínovem naposledy zvítězila na Spartě 6:4 a poskočila na deváté místo tabulky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz