Kokeš, Písařík a Illéš jsou bez angažmá. Vrátí se do Česka?

Foto: towerstars.de

Tři čeští krajánci v tomto týdnu skončili ve svých dosavadních klubech: jde o obránce Martina Kokeše (na fotce) a útočníky Pavla Písaříka s Jakubem Illéšem. Informace o jejich dalším působišti zatím nejsou známy.

HokejkaSHOPvanoce

Čtyřiadvacetiletý Kokeš začal sezonu v Crimmitschau, v týmu z druhé nejvyšší německé soutěže. Smlouvu měl ale jen do 30. listopadu – a novou už s Eispiraten nepodepsal. Loučí se po 21 zápasech (bez bodu). 

Kokeš v předešlých dvou ročnících působil v Německu v jiném druholigovém mužstvu: v Řezně.

Před odchodem do Německa sehrál čtyři desítky extraligových zápasů za Litvínov, častěji ale nastupoval v Chance lize (Most, Ústí nad Labem, Kadaň).

Poslední dva roky spojil s Německem i útočník Pavel Písařík. V minulé sezoně byl se 45 góly nejlepším střelcem tamější třetí nejvyšší soutěže. 

Letos jeho produktivita klesla: v devatenácti zápasech za Duisburg získal čtrnáct bodů (6+8). S klubem se nyní dohodl na předčasném ukončení smlouvy.

Šestadvacetiletého útočníka si čeští fanoušci mohou pamatovat z 66 extraligových utkání. Všechny zaznamenal v Litvínově. Hodně vidět pak byl na střídavých startech v Mostě.

V Česku naposledy působil v sezoně 2015/2016, pak hrál rok ve Francii a další tři ročníky strávil v Německu.

Vrátí se teď do Čech, nebo bude pokračovat v zahraničí?

Nového zaměstnavatele si hledá i Jakub Illéš. Jeho angažmá ve francouzském Nice neproběhlo podle představ: v osmnácti zápasech ani jednou neskóroval a získal jen pět asistencí.

V uplynulém ročníku přitom patřil k tahounům Poruby, kde byl se 33 body jejím druhým nejproduktivnějším hráčem.

Foto: Facebook Les Aigles de Nice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz