Kolaps v derby? Podělali jsme se, štve Bartošáka. Zranění v adrenalinu necítil

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

23. února 2019, 16:53

Adam Bagar

Po třech utkáních se ve vítkovickém brankovišti představil uzdravený Patrik Bartošák. Dlouho to vypadalo na úspěšný návrat, jenže derby nakonec urvali po famózním obratu z 0:3 na 4:3 Oceláři.

Čím si takový kolaps ve druhé polovině utkání vysvětlujete?
Mně připadá, že jsme trošku přestali hrát. Do té doby jsme hráli aktivně, do těla, napadali a tlačili tak, že si ani nečichli. Dali jsme na 3:0, pak neproměnili nějaký poloúnik a od té doby jsme se zavřeli u nás v pásmu. Nebo možná ani ne u nás v pásmu, ale měli jsme střední pásmo. Ani vepředu ani vzadu. S takovým týmem jako je Třinec nemůžeme přestat hrát. Tohle oni umějí trestat, což zase předvedli. Myslím si, že kdybychom tlačili a hráli stejně jako první třetinu a půl, byl by výsledek jiný. Přijde mi, že jsme se báli vyhrát.

Byla klíčovým momentem využitá třinecká přesilovka pět na tři?
Bylo tam během oslabení nešťastné vyhození puku, ale to se prostě stane. On to určitě Šidlo (Petr Šidlík, pozn. red.) takhle nechtěl udělat. Ale i když jsme dostali gól na 3:2, tak zkušené týmy by si takové vedení měly pohlídat a hrát takovým stylem, aby se nestalo to, co nám. Nám se tam během dalších sedmnácti minut objevil jejich hráč pětkrát sám před brankou, to asi není úplně v pořádku. Neřekl bych, že to byla klíčová situace. Spíše bych řekl, že jsme se od toho momentu měli zase nakopnout a hrát, co máme.

Hned po gólu na 3:2 trefil Marcinko horní tyč. Byl jste si jistý, že to nebyl gól?
To jsem si vůbec nebyl jistý. Už jsem se bál, že to byl gól. Podíval jsem se jen za sebe a bylo to naštěstí kousek před čárou. Řekl bych, že tam jsem se bál hodně a doufal, že to nebude gól. Ve výsledku to vlastně bylo jedno, protože jsme ho dostali o pět minut později.

Nezačali jste se bát o výsledek?
Připadá mi, že jsme se prostě začali bát vyhrát už od našeho gólu na 3:0. Měli jsme tam jednu šanci, ale od té doby nic. A to vepředu ani vzadu. Připadá mi, jako bychom se z nich doslova podělali. Báli jsme se zápas dotáhnout do vítězného konce.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Jak se vám chytalo po zranění?
Dobře. Když je člověk v adrenalinu, ještě tím, jak to prožívám, tak jsem to zranění necítil. Samozřejmě teď když jsem se uklidnil a sedl si v kabině, tak to začíná trošku bolet. Ale v zápase jsem nic necítil, chytalo se mi po fyzické stránce výborně.

Kdy jste se dozvěděl, že půjdete do brány?
Asi ve středu nebo ve čtvrtek. Už jsem to zkoušel na ledě, jestli to půjde. Šlo to, ve čtvrtek už bylo jasné, že nastoupím. Že jsem už natolik zahojený, abych do brány mohl skočit.

Může se přihodit, že ve čtvrtfinále narazíte na Třinec. Jak by se vám to zamlouvalo?
Byl bych rád, protože tyhle zápasy mají atmosféru. Chodí diváci, lidi to zajímá, mluví se o tom. Samozřejmě by to byla hodně těžká série, ale já bych to určitě uvítal.

Vyloučení Jakuba Lva, které po zápase vyvolalo emoce

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz