Kolín přichází o třetího nejlepšího střelce. Kvůli práci se vrací do 2. ligy

Foto: https://kozel83.rajce.idnes.cz/

Prezident Rodosu Vasil Teodoridis v pondělí na webových stránkách klubu uvedl, že další posily oznámí už brzy. Nyní se jeho slova stala realitou, Dvůr Králové se domluvil na spolupráci s útočníkem Michalem Procházkou.

Chance liga na Hokejka TV

Michala sice zatím moc neznám, ale zapůsobil na mě jako skromný kluk. Pěkně se mi s ním povídalo. Jde o hráče, který na tréninku pracuje poctivě,“ přibližuje Teodoridis.

Procházka minulou sezonu odehrál v Kolíně, kde se zařadil mezi nejproduktivnější hráče. Dohromady zapsal 33 bodů za sedmnáct gólů a šestnáct nahrávek, čímž vyrovnal svůj tři roky starý osobní rekord.

„Věřím, že se mu v zápasech bude dařit. I v tomto věku už má v hokeji něco za sebou, a také proto od něho očekávám nadstandardní čísla v kanadském bodování,“ dodává prezident a majitel klubu.

Michala sice zatím moc neznám, ale zapůsobil na mě jako skromný kluk. Pěkně se mi s ním povídalo.“

Královéhradecký odchovanec nastupoval v juniorském věku ještě za Pardubice, šanci mezi dospělými ale ani v jedné z východočeských metropolí nedostal. Po krátkých epizodkách v krajské lize tak následně zakotvil v prvoligových Litoměřicích, ze kterých se poté přesunul do Vrchlabí.

A právě v bráně Krkonoš ukázal Procházka své ofenzivní kvality. V klubu strávil povedené čtyři sezony, po nichž zamířil do Kolína. Po postupu Kozlů se ale s týmem loučí.

„Nějaký čas jsem o tom přemýšlel a bohužel jsem si musel přiznat, že hrát první ligu a zároveň pracovat v mém případě nejde. A odejít z práce pro mě také nebylo řešení kvůli finanční stránce věci. Takže jsem začal hledat jiné angažmá ve druhé lize,“ vysvětluje šestadvacetiletý útočník.

Nějaký čas jsem o tom přemýšlel a bohužel jsem si musel přiznat, že hrát první ligu a zároveň pracovat, v mém případě nejde.“

Nové působiště nyní našel na severovýchodě, ve městě na Labi. „Zápasy ve Dvoře nebyly nikdy jednoduché. Vždy tu bylo kvalitní mužstvo. Ale jako první se mi nejspíš vybaví fanoušci, kterých byl pokaždé plný stadion a vytvářeli výbornou atmosféru,“ říká Procházka.

Rodos má před nacházejícím ročníkem velké ambice. Vedení klubu už se mimo jiné podařilo přivést zkušeného obránce Jiřího Vašíčka. V Rodosu věří, že se jim podaří navázat na druhé místo z uplynulé sezony. Bude tomu skutečně tak?

Foto: http://www.hcrodos.cz/

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz