Kolín zaskočil Vrchlabí, Šumperk předvedl smrtící závěr. Co další semifinále?

Foto: Luboš Vácha

Semifinále play off druhé hokejové ligy otevřelo své brány a hned na úvod přineslo překvapení na vrchlabském ledě. Tam totiž v přestřelce loupili Kozlové z Kolína a mančaft okolo hvězdného Jaroslava Bednáře tak nezačal dobře. Očekávání splnil Sokolov, Mostu nadělil devět gólů. Domácí celky vítězily i ve společném play off skupin Jih a Východ. Šumperk si smrtící údery schoval na závěr duelu s Moravskými Budějovicemi, Havlíčkův Brod úspěšně otáčel zápas s Valašským Meziříčím.

MS U20 2020

SKUPINA SEVER A STŘED

Úvodní semifinálové duely skupin Sever a Střed byly ve znamení gólových hodů a v případě utkání Vrchlabí – Kolín také prvního překvapení na úkor favorita. Už první třetina, v níž padly dva góly na obou stranách, naznačila ofenzivní choutky obou týmů. Pomyslný chléb se lámal v prostřední části, kdy Kozlové během sedmi minut třikrát skórovali a vedli. Těsný náskok, i přes četné vrchlabské šance, Kolínu vydržel a Němec do prázdné branky navíc pečetil výhru hostí.

V duelu Sokolova s Mostem padlo čtrnáct gólů, a tak více jak jedenáct stovek diváků rozhodně přišlo na své. O to víc, že Baníci zatížili konto Lvů devíti trefami. Dá se říci, že o osudu utkání rozhodla zejména první třetina, když Sokolovští své vedení postupně navýšili na tříbrankové. Neskutečně ofenzivní druhá část hry, ve které padlo po čtyřech gólech na obou stranách, zvrat nepřinesla, a tak favorit doma v přestřelce bral vysokou výhru 9:5.

HC Stadion Vrchlabí – SC Kolín 4:6 (2:2, 2:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Mrňa (Havránek), 18. Berger (Urban, Bednář), 30. Mrňa (Půlpán T., Kastner), 38. Jirků (Bednář, Matějček) – 5. Šafránek (Hanzl), 19. Netušil (Jankovský, Pýcha), 25. Jankovský (Šafránek), 26. Netušil, 32. Šafránek (Netušil, Pýcha), 60. Němec.
Stav série: 0:1.

HC Baník Sokolov – MOSTEČTÍ LVI 9:5 (3:0, 4:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Kuběna (Kovařík, Vodička), 12. Vrána (Šik, Stříbrný), 19. Čurda (Vrána, Vracovský), 21. Zadražil (Stříbrný), 25. Vracovský (Stříbrný, Šik), 36. Kuběna (Rohan, Kovařík), 37. Hruška (Přindiš, Čurda), 51. Vrána (Hruška), 59. Bečvář (Vodička, Trapl) – 31. Přeučil (Žítek, Mála), 35. Mical (Polák), 37. Smolka (Kýhos, Mical), 39. Smolka (Mical, Kýhos), 47. Fučík (Přeučil, Mála).
Stav série: 1:0.

SKUPINA JIH A VÝCHOD

Můj dům, můj hrad. Přesně tohle přísloví platilo v obou úvodních zápasech semifinále play off skupin Jih a Východ. Avšak v obou případech měli domácí celky namále. Valašské Meziříčí zaskočilo Havlíčkův Brod dvěma góly v první třetině. Od poloviny utkání však kralovali Bruslaři. Odpovědnost si vzal na svá bedra především ostřílený Miroslav Třetina, když na dva góly nahrál a ve 34. minutě si sám připsal nakonec vítězný gól. Ve třetí části ještě dvougólový Chlubna dal klid na domácí hole a bylo vymalováno.

Také Šumperk před svými fanoušky brzy prohrával. Od 5. minuty Moravské Budějovice po Mlynářově trefě vedli. Vyrovnání stihl Gago ještě do první přestávky, což však bylo na delší dobu vše. Hrálo se velmi slušně, vždyť rozhodčí udělili dohromady jen sedm menších trestů – z toho dva vzájemně pět vteřin před koncem. Rozhodnutí přišlo v čase 57:07, kdy Michal Romančík rozjásal šumperské ochozy, aby Králík upravil na konečných 3:1. Za odehrané dvě hodinky si první výhru v sérii připsali Draci.

BK Havlíčkův Brod – HC Bobři Valašské Meziříčí 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 29. Semrád (Voříšek, Třetina), 33. Michálek (Třetina, Přidal), 34. Třetina (Semrád, Voříšek), 51. Chlubna (Kozlík), 58. Chlubna (Kuchta) – 15. Žák (Hořanský, Pořický), 20. Brunec (Daněk, Dalajka).
Stav série: 1:0.

Draci Šumperk – HC Moravské Budějovice 2005 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Gago (Hroch, Romančík), 58. Romančík (Mojžíš), 59. Králík (Ostřanský, Sedlák) – 5. Mlynář (Ferda).
Stav série: 1:0.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz