Kolínští musí skloubit práci s první ligou. Jedna z opor to nezvládne a končí

Foto: kozel83.rajce.idnes.cz

Kolín historickou šanci zahrát si v Chance lize nezahodil a do soutěže se přihlásil. Dopředu ale avizuje, že sestaví poloprofesionální tým.

partneři českého hokeje

To znamená, že hokejisté, kteří se o postup zasloužili, můžou zůstat ve svém původním zaměstnání.

„Postup? Jednoduše fantazie," hlásí na kolínském Facebooku nadšeně útočník Jiří Kysela. „Každému se určitě ve spojení s první ligou vybaví Jarda Jágr. Bylo by supr si to proti němu ťuknout. Asi není větší motivace než si stoupnout vedle něj na buly. Myslím, že tohle motivuje hodně z nás k tomu, abychom se poprali o to dostat se do sestavy."

Pokračovat by měly útočné opory Jan Stehlík, Václav Jankovský i druholigový fantom David Šafránek. „Bude to náročné, ale mám štěstí, že jsem v práci pánem svého času a zvládat to budu," těší Stehlíka.

„Asi není větší motivace než si stoupnout vedle Jardy Jágra na buly."

Urostlý forvard Marek Němec ale možná zváží jinou variantu. „S prácí už to půjde kombinovat těžko, takže si asi budu muset sehnat brigádu, protože nejde chodit do práce a zároveň hrát první ligu," myslí si.

Poprvé v kariéře se v Chance lize objeví 32letý Petr Pýcha, dlouhodobě nejlepší obránce týmu. „Co se týče práce, ta mě osobně nelimituje, dokážu si ji přizpůsobit. Náročnější to bude s rodinou, ale dostal jsem doma naštěstí zelenou," říká Pýcha v rozhovoru na klubovém Facebooku.

Bohužel, jiný klíčový obránce se s týmem loučí. „Mě se to už týkat nebude, protože si nedokážu představit skloubit moji práci s hraním první ligy," potvrdil Jan Hanzl na webu sckolin.cz. „Obě věci bych dělal na padesát procent, a to nechci. Klukům budu držet palce a budu se chodit koukat, když mi to čas dovolí. Rád bych v klubu nějakým způsobem dál fungoval, ale jako hráč už to nebude."

Hanzl už si v minulosti první ligu zahrál: ve Vrchlabí a v Mostě. Posledních osm sezon byl věrný Kolínu a letos přispěl k prvnímu místu ve skupině Střed. A protože se play off vinou vyšší moci neodehrálo, výkonný výbor Českého hokeje udělil Kolínu na základě výsledků ze základní části právo účasti v Chance lize. 

Kozlové budou hrát první ligu poprvé v její samostatné historii. Dokáže tahle parta soutěž udržet? Podle webu kolinskypres.cz půjde tým do soutěže s rozpočtem okolo devíti milionů korun. Ve druhé lize údajně hospodařil se čtyřmi miliony.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz