Kolouch je zpět. Takovou pecku jsem ještě nedostal, vzpomíná na Okálův hit

Foto: Kristýna Adámková, hc-olomouc.cz

1. března 14:21

David Jahoda

Bum! Olomoucký útočník Petr Kolouch se v lednovém utkání na ledě Zlína pokoušel protečovat nahozený kotouč a najednou... zíral do ledu. Zlomený nos, otřes mozku a – co nebylo hned zřejmé – i natržený sval. Po nečistém hitu od Zdeňka Okála byl forvard Kohoutů pořádně dotlučený. Po měsíci a jednom dni se znovu ukázal v zápase. Co zpětně říká na Okálův zákrok? A měl podle něj dostat zlínský útočník tvrdší trest?

MS U20 2020

„Takové zákroky, kdy je hráč bez puku a nedívá se, by ten druhý mohl vyhodnotit nějak lépe, aby protihráče nezranil,“ říká zpětně olomoucký centr.

„Hokej je ale na druhou stranu strašně rychlý a někdy to nezastavíte,“ uvědomuje si.

Cenil si však toho, že mu zlínský forvard projevil lítost. „Hned večer po zápase mi napsal SMSku, že se omlouvá. Takže dobrý,“ prozradil.

Tvrdým hitem ho však Okál poslal do nemocnice. I když šlo o pořádnou šlupku, nebyl to jeden z případů, kdy si oběť vybavuje až snímky několik minut po zákroku.

„Nebyl jsem tak mimo, abych si na něj nevzpomínal,“ směje se. „Takovou pecku do hlavy jsem asi ještě nedostal, ale bohužel nešlo jenom o hlavu. Nakonec se ukázalo, že mám ještě natržený sval, takže se ta pauza trochu protáhla,“ procedil Kolouch.

Další měsíc tak musel být na marodce. Jako kdyby zdravotních trablů neměl v této sezoně už dost. Před koncem roku 2018 stál měsíc a půl kvůli poraněným tříslům. „Na jednu stranu se daří, na druhou se ta zranění dost nahromadila,“ hodnotí dosavadní průběh ročníku z osobního pohledu. 

„Já jen doufám, že jsem si tu smůlu už vybral, že teď už týmu budu schopný pomoct na sto procent a ukázat, co ve mně je a co se ode mě čeká,“ věří 27letý hokejista.

Neutekl mu ani nedávný zákrok brněnského Martina Erata na karlovarského Tomáše Havránka. Opora obhájce titulu za svůj nešetrný zákrok inkasovala stopku na šest zápasů, okál dostal poloviční trest. Zasloužil si podle Koloucha Okál víc?

„Možná tam hrálo roli to, že se v médiích objevila jen zpráva, že mám zlomený nos. Bohužel tomu tak ale nebylo. Ale je to asi jedno, mně to ty zmeškané zápasy nijak nevrátí,“ hodí rameny.

„Ale je to asi jedno, mně to ty zmeškané zápasy nijak nevrátí.“

Není špatně, pokud se podle něj přihlíží na důsledky zákroku? „Těžko říct, je to asi tak nastavené, takže mi nepřísluší to hodnotit. Já s tím určitě nic neudělám,“ konstatuje.

Že by ale odteď měl mít na ledě takzvaně oči i vzadu, nehrozí. „Abych pravdu řekl, tak jsem nad tím vůbec nepřemýšlel. Takových ranců už jsem pár schytal a naštěstí mě to nějak nepoznamenalo, že bych byl nějaký bojácný nebo tak něco,“ ujišťuje vítkovický odchovanec.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz