KOMENTÁŘ: Klobouk dolů, AZete Havířov!

Foto: Martin Antalec, hc-havirov.cz

Před začátkem sezony jsme Havířovu tipovali třinácté místo. Jasně, poté ještě přišly nějaké posily do obrany, ale i tak... Realita? AZet skončí nejhůř sedmý.

NHL 20

Jen pro připomenutí: v létě opustilo Havířov deset ze třinácti nejproduktivnějších hráčů. Příležitost tak dostali především mladíci, často kluboví odchovanci.

A za to, co dokázali, zaslouží obrovský respekt.

V podstatě všichni hokejisté měli životní sezonu: ať už Radek Veselý, Tomáš Gřeš, Jakub Kotala, Radek Pořízek, Lukáš Bednář, David Chroboček, Jakub Dudek nebo Ondřej Procházka. Manažer Patrik Rimmel měl šťastnou ruku. 

Důležití byli i zkušení hráči v čele s Branislavem Rehušem, Filipem Semanem, Antonínem Bořutou, Markem Haasem, Alexem Rašnerem, Jakubem Mataiem, brankářem Ondřejem Bláhou a hlavně kapitánem Janem Marunou.

Společně tvořili TÝM. 

Slezané skončili v základní části šestí a v play off byli Motoru vyrovnaným soupeřem. A když vypadli, fanoušci jim dlouho tleskali.

A v komentářích na sociálních sítích děkovali za skvělé zážitky:

Hrdost, borci! napsal jeden z fanoušků.

Pro nás jste stejně vítězové! přidal se druhý.

Skvělá, opravdu skvělá sezona! objevilo se v dalším komentáři.

Za celou sezonu moc děkujeme. Byla moje první fanouškovská, a tak na ni nezapomenu! doplnil jiný příznivec.

Postup nepostup, vítěz série (a dost možná i celé sezony) je jasný – AZ RESIDOMO Havířov.

Připomeňme si slova Jakuba Mataie před startem ročníku: „Ono to není jen o jménech. Třeba v Las Vegas složili kádr z hráčů jinde odepsaných a došli do finále Stanley Cupu. Všem fanouškům bych chtěl říct, že nic nebalíme. Věříme, máme v šatně super partu, a to myslím dělá hrozně moc."

Jasně, podobně občas mluví i hráči v týmech, které nakonec skončí poslední. Jenže – AZet přeměnil slova v činy. 

Měl čtyři kvalitní útoky (každý mohl rozhodnout), obrana hrála zodpovědně a hráči bojovali jeden za druhého. Umístění Havířova rozhodně není výsledkem štěstí nebo náhody. Je zasloužené a odpracované.

No a je tu ještě jedno jméno, které dosud v článku nezaznělo. A přitom nebýt jeho, kdo ví, jak by se vše vyvíjelo.

To jméno je JIŘÍ REŽNAR.

Pod jeho vedením dokázali hráči naplnit svůj potenciál. Určitě není náhoda, že se tolik hokejistů po příchodu do Havířova zlepšilo a mnohdy i restartovalo kariéru. Pokud by se měla udílet cena pro nejlepšího trenéra soutěže, nejspíš by nejvíc hlasů získal on.

Už během základní části Havířov s Režnarem prodloužil smlouvu. Teď bude důležité, kdo zůstane v hráčském kádru.

Pokud by se povedlo tenhle tým udržet – pokud možno co nejvíc – pohromadě (což nebude jednoduché, mnoho hráčů už letos nakouklo do extraligy), další rok by mohl patřit mezi favority.

Ještě jednou – všechen respekt před AZ RESIDOMO Havířov! 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz