KOMENTÁŘ VÁCLAVA SÝKORY: Nesuďme Zachu! Medaile je naprosto reálná

Václav Sýkora | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

S Amerikou to vidím optimisticky. Vždycky nám působila největší problémy, hlavně svým pohybem. Ale třeba Kanadě jsme se v něm vyrovnali. Když jsem viděl, jak šlapala čtvrtá lajna…

Rozdíl vidím ve fyzické hře, krytí puku, zámořské týmy jsou daleko přímočařejší. Hned všechno směřují do branky, skoro každý pobyt v útočném pásmu končí nějakou střelou. 

Největší pozornost byla pochopitelně upřená na kluky, co na poslední chvíli přijeli z NHL. Šlo vidět, že Nečas už hrál druhý zápas a daleko víc se adaptoval. Lajna s Pastrňákem, Zachou a Červenkou podle mě podala očekávaný výkon.

„Lajna s Pastrňákem, Zachou a Červenkou podle mě podala očekávaný výkon.“

Nebylo to pro ně jednoduché – přiletěli v pondělí a hned druhý den skočili do takhle těžkého zápasu. U Zachy to bylo ještě horší v tom, že na velkém hřišti nehrál od juniorského věku. Myslím, že je to sakra znát. I zámořské týmy čeká adaptace, ale obvykle se taky pomalu rozjíždějí a postupně jdou nahoru.

S těmito kluky to bude podobné, zvyknou si na to. Hned další zápas je čtvrtfinále, kde už to bude buď a nebo. Ale já věřím, že se do té doby dají dohromady. Jsou to borci, co se nepotřebují dlouho sehrávat. 

Budou schopní reagovat na vývoj zápasu, na střídačce si něco řeknou. Proti Kanadě se hned zvedly přesilovky, dali jsme dva nádherné góly. Nečas tam vymyslel excelentní přihrávky, na které se přitom všechny týmy hodně zaměřují.

Tady se projevuje to, když o někom řeknete, že je rozdílový hráč. Ale líbí se mi celé mužstvo, dávám mu velkou šanci. Hráči to sami říkají, že má charakter. Navenek působí velmi dobře, kompaktně. 

Docela mě překvapily komentáře pod články na internetu. Sociální sítě teda nemám, ale na ohlasy občas kouknu. S kritikou některých hráčů se neztotožňuju. Jedním z nich je samozřejmě Zacha.

„Docela mě překvapily komentáře pod články na internetu.“

Jeho dřívější omluvenky? Vůbec se to neodvažuju hodnotit. Neznám pravé důvody, nevím, co tam bylo. Nemůžeme ho odsuzovat. Někteří to berou, smířili se s tím, jiní se s tím srovnat nemůžou a dívají se na něj až moc kriticky. 

Ale dostal se na TOP úroveň, hraje špičkové zápasy v NHL. Byl nominovaný do reprezentace a přijel, tak bychom ho měli brát a přát mu, aby se mu co nejvíc dařilo. Prospěje to celému týmu. 

A debata, jestli v pozdní fázi turnaje sahat do týmu? Takové kluky si přece nemůžeme dovolit nevzít. Pastrňák je typický střelec, Zacha s ním hrál v Bostonu skoro celou sezonu. Výborně se znají. 

Co mě tak napadá… Pro nás je to teď ideální scénář. Takhle těžký zápas před čtvrtfinále představuje dobrý test. Navíc narazíme na Spojené státy a generálku jsme si odbyli s jiným zámořským týmem. Styl hry je u nich podobný. I tohle nám trochu hraje do noty, příprava na čtvrtek vyšla dobře.

„Věřím, že přes Ameriku postoupíme, ale tím to nemusí končit.“

Věřím, že přes Ameriku postoupíme, ale tím to nemusí končit. Medaile je naprosto reálná. Můžeme jít dál, klidně do finále. A tam být úspěšní.

Jako černé koně vidím Švýcary, o Švédech ani nemluvím. To je jednoznačný favorit. Podle mě máme šanci na jakoukoliv medaili. Co se týče hráčů z NHL, tak tady máme kromě Hronka a Hertla v podstatě to nejlepší.

Autorem je bývalý vynikající útočník, pětinásobný mistr ligy, vítěz Poháru mistrů evropských zemí a člen Síně slávy kladenského hokeje. Později jako trenér úspěšně působil v zahraničí, za sebou má štace ve Finsku nebo KHL. V Česku k titulům pomohl Spartě a Pardubicím, s Chomutovem slavil postup do extraligy. Nejvíc sezon strávil v Litvínově.

Dojde k odvetě za čtvrtfinále 2004? ?? Milan Kraft týmu věří: “Kluci vědí, jakou mají sílu.” ?

Zveřejnil(a) Hokej.cz News dne Středa 22. května 2024

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz