KOMENTÁŘ VÁCLAVA SÝKORY: Trumfy v Pardubicích. Sparta? Nejsem zastánce toho, aby...

Václav Sýkora | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Dá se říct, že souboj Sparty s Třincem byl pro extraligu předčasným finále. Věřím, že i další série bude parádní. Fanoušci se na to většinou dívají ze svého úhlu pohledu, ale… Kdo je trochu nestranný, tak se mu to muselo líbit.

Oceláři přes nepřiznivý vývoj zůstali ve hře, rozhodl až sedmý zápas. Statistiky nesleduju úplně podrobně, ale měl jsem dojem, že Sparta spálila víc gólových šancí. Samozřejmě to souviselo s výkony brankáře Kacetla, který se fantasticky rozchytal.  

Parta v třinecké kabině musí být úžasná. Prohrávali 0:3 na zápasy a stejně se drželi toho, že to ani náhodou nezabalí. Opravdu si za tím šli a dařilo se jim. Každý zápas mančaft utvrzoval v tom, že je schopný toho dosáhnout.

A způsob, jakým zvrátil šesté utkání? Něco neskutečného. Jasně, asi v tom byl kousíček štěstí, ale za mě to Sparta obrovsky podcenila. Třinec si postup vymohl svou vůlí. 

Dovedu se do toho vžít, takové situace jsem sám zažil. Když vidíte, že zbývají tři vteřiny do konce a puk letí do rohu, tak už se střídačka vážně vidí ve finále. Ještě nikdy se takhle neukázalo, že skutečně musíte dřít do poslední vteřiny. Je to beze všeho rarita. 

? Náš tip: 4:2 na zápasy ? A váš? ?

Zveřejnil(a) Hokej.cz News dne Úterý 16. dubna 2024

Vzpomínám si na semifinále play off v Petrohradě, ale to byl v uvozovkách jen třetí zápas. Zkraje první třetiny jsme prohrávali a dlouhou dobu jsme se hnali za vyrovnáním. Už to vypadalo, že to nezvládneme… 

Do soupeře jsme bušili a za boha jsme nemohli dát gól. Povedlo se nám to až při power play, zhruba minutu před třetí sirénou. Vítězný gól potom padl asi minutu a půl před koncem třetího prodloužení. 

Přiznám se, že letos jsem Spartě ze tří favoritů věřil nejvíce. Na druhou stranu nejsem zastánce toho, aby klub sáhl k radikálnímu řezu. Jádro je silné a trenéři vědí, co a jak. Letos byli asi opravdu nejblíž, každopádně to zase nevyšlo… 

„Přiznám se, že letos jsem Spartě ze tří favoritů věřil nejvíce.“

Pro Pardubice je ideální, že semifinále sfoukly tak rychle. Měly možnost se důkladně připravit na další boje. Třinec je v euforii, ale má v nohách dvě těžké série na sedm zápasů. 

Únava musí být citelná, tým vydal obrovské penzum psychických i fyzických sil. Sice se říká, že po vítězném zápase ji tolik necítíte, ale… Po celé sérii je to trochu jiné.

Navíc se můžeme bavit o emočním vypětí. Hráči se vybičovali na maximum, dosáhli na historický postup a trochu to z nich muselo spadnout. Je otázka, jestli se tak rychle zase dokážou nabudit.

Václav Sýkora

Václav Sýkora | Foto: Jan Jindra, hcvl.cz

Pardubice do toho vletí odpočaté, Oceláři na tom budou o poznání hůř. Ale už mockrát dokázali, že zvládají neuvěřitelné situace. Uvidíme, hrozně se na to těším.

Kdyby situace nebyla taková, tak bych se spíš přikláněl k tomu, že titul získá Třinec. Obvykle se neodvažuju tipovat, ale teď si myslím, že veškeré trumfy jsou na straně Pardubic.

Trenér Marek Zadina třinecký tým dobře zná a ví, jak hráči přemýšlejí, co na může platit. Dynamo je psychicky i fyzicky odpočinuté. K tomu má strašně silný kádr. Ani pro jednoho to ale nebude lehké. Čekám dlouhou sérii.

„Dynamo je psychicky i fyzicky odpočinuté. K tomu má strašně silný kádr.“

Bude se mi to tlouct s programem baráže, zítra plánuju jít na zápas Kladna se Vsetínem. Upřímně? Myslím, že to bude těžší než loni. Tehdy jsem nečekal, že to se Zlínem skončí 4:0 na zápasy. 

Jen se modlím, aby to Kladno uhrálo. Říká se, že prvoligové mužstvo má nevýhodu v tom, že si projde play off a může být dobité… V tomhle případě ale Vsetín má dobrý poměr odpočinku a rozehranosti, vždyť finále vyhrál 4:1. Pro Kladno je pauza čtyřicet dní strašně dlouhá, s tím se musí vyrovnat. 

Autorem je bývalý vynikající útočník, pětinásobný mistr ligy, vítěz Poháru mistrů evropských zemí a člen Síně slávy kladenského hokeje. Později jako trenér úspěšně působil v zahraničí, za sebou má štace ve Finsku nebo KHL. V Česku k titulům pomohl Spartě a Pardubicím, s Chomutovem slavil postup do extraligy. Nejvíc sezon strávil v Litvínově.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz