Kometa Brno se připravuje na novou sezónu, kádr opustili Jan Kašík a Rastislav Paľov

19. dubna 2000, 22:00

hokej.cz redakce

příští sezónu mají Brňané jasný cíl a to postup do play off!

Jágr Chance liga

Vedení Komety oslovilo kolem dvaceti hokejistů, se kterými počítá pro další sezónu "Z těchto hráčů vybereme do konce května asi čtyři, kteří by měli vytvořit kostru týmu. Mělo by jít o brankáře, obránce a dva útočníky," říká manažer týmu pan Vladimír Vašíček. Je mu však jasné, že nemůže jít o žádné průměrné hokejisty. "Bohužel zatím nemůžeme říci žádné jméno, protože jsme dosud s nikým nepodepsali smlouvu." Vašíček alespoň uvedl, s kterými kluby jedná. "Jde o týmy z regionů jako Znojmo, Jihlava, Zlín nebo Žďár nad Sázavou, Vsetín, Šumperk a Jindřichův Hradec. Do začátku sezóny bychom chtěli získat ještě další hokejisty, ale vše bude záležet na odchodech," dodává Vašíček.

Kometu zatím opustili opavský Kašík a pardubický Paľov, kteří v Brně hostovali. "S ostatními jednáme, například Peter Ivičič, který přišel z Rosic má zájem zůstat," říká prezident klubu pan Jaroslav Vrba. Do příští sezóny Kometa vstupuje s jednoznačným cílem. "Chceme se dostat do play off a patřit ke špičce první ligy. V horizontu dvou let chceme bojovat o extraligu a tam také směřuje naše úsilí." Brno však podobná slova slyšela od mnoha jiných majitelů a místo toho hraje již čtvrtým rokem druhou nejvyšší soutěž. Tentokrát, ale není vše tak černé, protože Kometa velice intenzivně spolupracuje s městem, jehož zástupci jsou i ve vedení jedenácti násobného mistra. Město Brno bylo také prostředníkem mezi Kometou a novými sponzory. "Rozpočet pro letošní sezónu je vyčíslen na 10 miliónů korun," říká Vrba.

Velké ambice Komety potvrdil o nový kouč Stanislav Barda. "Doufám, že budu u toho, jak jde Kometa vzhůru," říká kouč, který Brňanům pečlivě naplánoval velice obtížnou letní přípravu. "Ta je základem úspěchu, bude mít parametry srovnatelné s extraligovými týmy," zdůrazňuje Barda. Pokud v Brně zůstane i příští rok, bude moci využívat i nadějných juniorů. "Mládežnické týmy stále tvoří odlišný právní subjekt než my, ale do konce sezóny by se mělo všechno sloučit," dodává Jaroslav Vrba.

Kometa se bude muset obejít bez její malé farmy. Klub HC Rondo Brno ukončil svoji existenci. "Bude převeden do jiného města," uvedl teď již bývalý předseda Ronda a později i Komety pan Jaroslav Vrba. "Jedno město chce koupit celý tým, jiná dvě mají zájem pouze o licenci." V úvahu připadají Vyškov, Břeclav, Hodonín, Krnov nebo Hodonín.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz