Kometa doma drhne. Musíme se chytit za nos a makat, hlásí Nahodil

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

18. září 2017, 9:31

Kryštof Severa

Kometě se na venkovních kluzištích nadmíru daří, na tom domácím to ale poměrně dře. Z devíti možných bodů má družina Libora Zábranského pouze tři. Co se děje s Kometou před vlastními fanoušky, to by chtěl určitě vědět kdekdo, rozluštit tuto hádanku se pokusil Lukáš Nahodil.

Týden hokeje 2022

V domácím prostředí je produktivita Brňanů skutečně špatná. V utkání s Chomutovem se povedlo modrobílým z třiceti střel poslat za záda Jána Laca pouze dva kotouče. „Do těch zápasů nenastupujeme tak, jak bychom chtěli. Nevím, čím se dá vysvětlit, jak se nám nedaří. Asi se musíme chytit za nos a makat od prvního střídání,“ říká brněnský centr, jenž v minulé sezoně oblékal dres Pardubic.

V nedělním duelu šla sice Kometa poměrně brzy do vedení, ale po dvou brejcích soupeře ve druhé periodě se situace otočila. V závěrečné třetině se povedlo srovnat Martinu Zaťovičovi a Kometa si tak z utkání odnesla alespoň bod. „Spíš jsme ztratili dva body. Měli jsme od začátku vletět na soupeře. Dát dva nebo tři góly a byl by klid. To se nepovedlo a pak to dopadlo, jak to dopadlo,“ smutní Lukáš Nahodil.

Zápas jsme ubojovali tím naším způsobem, říká Valach

V minulém utkání vyčítali trenéři Komety hráčům méně častou střelbu, na branku Mladé Boleslavi vyslali jen dvaadvacet střel. „Nemyslím si, že bychom stříleli málo. Proti Chomutovu jsme vstřelili třicetkrát, což je celkem dobré. Samozřejmě, vždy té střelby může být víc. Bohužel se nic navíc neuchytilo, což je škoda.“

Hlavní kouč Libor Zábranský společně s asistenty Petrem Hakenem a Kamilem Pokorným v utkání několikrát protočili složení útočných formací. Jak se na změnu spoluhráčů tvářil forvard s číslem 19? „Před střídáním nám trenér vždycky řekne, s kým máme jít na led, takže nevidím v míchání formací problém. To je skutečnost, takhle se to dělá, určitě v tom nemáme zmatek. Musíme si na to zvyknout a umět hrát se všemi. Občas se stane, že se promíchají hráči, a potom je potřeba, aby se hrál dobrý hokej. Musíme si na to zvykat,“ velí Nahodil.

Kometě se mnohem víc daří na hřištích soupeřů. Ve dvou venkovních duelech vsítila devět branek, ve třech domácích pouze sedm. Dělá Kometě problémy pasivní hra a vyčkávání týmů, které jezdí do Brna? „Je to možné, ve Zlíně jsme hráli koncentrovaně, čekali jsme na soupeře. První třetinu jsme odbránili slušně a pak ty góly přišly. Proti Chomutovu jsme to nezahráli tak jako minule ve Zlíně,“ konstatuje domácí útočník.

Sestřih utkání HC Kometa Brno – Piráti Chomutov

„Věděli jsme, že budou hrát takhle, prezentují se několik sezon stejně. Neměli nás čím překvapit,“ kontruje Nahodil na otázku, zda lídr tabulky něčím překvapil. „Mají výbornou první formaci, ostatní hrají to, co jim trenér řekne. Nám se přes ně nedařilo prosadit. Nevím, jestli jsou nejlepší soupeř, proti kterému jsme hráli, ale určitě dodržují taktiku. Proto jsou tam, kde jsou,“ hlásí.

Na rozdíl od prvního kola, kdy Kometa porazila Oceláře, se tentokrát Brňanům nepodařily nájezdy. Mallet, Vincour, Erat, Svoboda ani Haščák se za Lacova záda netrefili. Na druhé straně se přesným blafákem prezentoval Michal Poletín. „Nemyslím, že nás v nájezdech svazovala nervozita. Nevyšlo to a nedali jsme gól. Nic jiného bych v tom neviděl,“ uzavírá Lukáš Nahodil.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz