Kometa dostala facku. Čiliak: Máme se z toho podělat? Hlavy dáme nahoru

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

15. dubna 2018, 9:40

Jan Šimek

Poprvé od 30. března loňského roku v play off Brňané padli na ledě soupeře. Kometa po osmi výhrách na stadionech protivníků narazila v Třinci, kde nezachytila vstupy do jednotlivých třetin a nakonec prohrála vysoko 1:5. Brankářský fantom brněnského týmu po šesti minutách hned dvakrát lovil puk ze sítě a ve zbytku utkání nakoupil ještě tři góly. „Je třeba to hodit za hlavu. Nic se nemění, sami jsme si k tomu něco řekli. Už se soustředíme na neděli,“ říká Marek Čiliak.

Nový fanshop

„Nehráli jsme vůbec dobře, ale hlavně jsme nehráli to, co jsme chtěli. Dostali jsme facku. Musíme to tak vzít a ve druhém zápase začít úplně jinak,“ povídá. „Všichni jsme nehráli, jak jsme měli. Moc dobře to víme. Od prvního do posledního hráče umíme hrát lépe. Tentokrát to opravdu nebylo ideální,“ uvědomuje si Čiliak.

Vyčítá si nějakou branku? „Všechno se dá chytit. Druhý gól byl trochu divný, a pak tam byl moment, kdy jsem špatně vyhodil puk, což byla chyba. Tohle musím hrát o plexi. Nic se nestalo. Čeká nás další zápas a jdeme dál. Je třeba to hodit za hlavu. Už jsme si k tomu sami něco řekli a nyní se soustředíme na neděli,“ hlásí.

Oceláři zaskočili brněnského soka parádním nástupem, kdy po gólech Marcinka s Krajíčkem třímali po šesti minutách dvougólový náskok. „Nepřekvapili nás. Věděli jsme, že budou hrát útočný hokej. Dělali jsme chyby. Jak já, tak všichni ostatní,“ pokračuje gólman Komety.

Byla o přestávkách v kabině bouřky? „Každý jsme si k tomu řekli svoje. Nebylo to o tom, že by si tam někdo vyloženě vzal slovo. Společně jsme se podpořili a do třetí třetiny jsme šli s tím, že se už připravíme na další zápas,“ popisuje.

Hromadná mela na konci zápasu

Brňané po prohře 1:5 vůbec poprvé v sérii play off prohrávají. „Rozhodně tu nikdo nevěší hlavu. Nebyl to čtvrtý prohraný zápas série, takže se s tím vypořádáme. Hlavy dáme nahoru. Je to jen jeden zápas, prostě jsme ho prohráli. To se z toho teď máme podělat, nebo co?“ ptá se Marek Čiliak.

Kometu hnal dopředu zaplněný sektor pro hostující fanoušky, ani ti ale brněnský tým nevyhecovali k lepšímu výkonu. „Jejich podpora je příjemná. V prvním zápase byli naši fanoušci výborní. Tlačili nás, ale my jsme jim to nedokázali oplatit,“ mrzí slovenského brankáře.

Od čeho se teď musí Čiliakova parta odpíchnout? „Nějaké dobré momenty tam byly. Celkově to nebylo ale to, co jsme si před zápasem řekli. Do příště to musíme zlepšit a začít úplně jinak,“ nabádá osmadvacetiletý borec.

Sestřih utkání HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz