Kometa hlásí: Brzy oznámíme zvučnou posilu

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Extraligová Kometa měla v posledních týdnech napilno, po nečekané rezignaci hlavního kouče Jaroslava Modrého totiž musela svůj realizační tým rychle utvořit nanovo. Do toho stále dolaďuje hráčský kádr.

První část práce je hotová, trenérský štáb okolo Kamila Pokorného je kompletní. K ruce bude mít Jaroslava Barvíře. „Všichni trenéři mají mou důvěru," hlásí klubový majitel Libor Zábranský.

Při výběru asistenta dal Pokornému volnou ruku, ten vsadil právě na svého bývalého kolegu z prvoligové Třebíče. „Dlouho spolupracovali a navzájem se dokonale znají. Jde o srdcaře a bojovníka," popisuje Zábranský.

Teď je před Zábranským a spol. druhý úkol. Doladit hráčský kádr. „Chceme přivést TOP obránce," hlásí brněnský boss v rozhovoru pro web hc-kometa.cz. „Trh u nás je v tuhle chvíli slabý, proto se musíme soustředit i na zahraničí."

„Chceme přivést TOP obránce."

Nový člen sportovního úseku Tomáš Vincour skautuje beky ze zámoří, ale také ze Švédska či Finska. „Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dál, ale jsme si vědomi toho, že do sezony musíme defenzivní řady rozšířit," avizuje Zábranský.

A co ještě nějaká ofenzivní posila? „Útok máme silný. I kdyby přišla nějaká marodka, tak věříme tomu, že to nijak zvlášť neovlivní výkonnost týmu," líčí Zábranský. Připomeňme, že brněnský celek přivedl ostřílené forvardy Roberta Říčku, Hynka Zohornu a Tomáše Rachůnka.

Otazníkem nadále zůstává brankářský post, i když... Kometa má o své jedničce dlouho jasno a už brzy ji odtajní i veřejnosti. „U brankářů platí, že jsme před oznámením jedné zvučné posily," citují Zábranského brněnské internetové stránky. Podle informací Hokej.cz je řeč o exvítkovickém Aleši Stezkovi, jemuž na konci června vyprší smlouva se Seattlem.

Tvořící se kádr HC Kometa Brno

Brankáři: Michal Postava, Jan Kavan.

Obránci: Tomáš Bartejs, Nicolas Beaudin, Marek Ďaloga, Michal Gulaši, Rhett Holland, Denis Svoboda, Jan Ščotka.

Útočníci: Lukáš Cingel, Jan Ekrt, Jakub Flek, Andrej Kollár, Jakub Konečný, Jakub Kos, Tomáš Marcinko, Zdeněk Okál, Kristián Pospíšil, Tomáš Rachůnek, Robert Říčka, Adam Zbořil, Hynek Zohorna, Martin Zaťovič, Maroš Jedlička.

Aleš Stezka

Aleš Stezka | Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz