Kometa hlásí velkou posilu do útoku, z Ruska se vrací Marek Kvapil

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

18. května 2016, 19:17

Jan Šimek

Hokejový klub z Brna na začátku května oznámil příchody útočníků Marcela Haščáka a Vlastimila Dostálka. Teď vedení tamní organizace přivedlo jméno podstatně většího zvuku. Do Komety se po pěti letech v KHL vrací útočník Marek Kvapil. Právě z moravské metropole tehdy odcházel do moskevského Dynama. Nyní je rodák z Ilavy zpátky a jeho hlavním úkolem bude zvýšit údernost brněnské ofenzivy.

Jágr Chance liga

„Jsem rád, že jsme se s Markem domluvili na spolupráci v Kometě. Je to náš kmenový hráč, který se po době strávené v KHL vrací do české extraligy. Očekávám od něj zlepšení produktivity týmu a předávání zkušeností našim mladým hráčům, které chceme zapojit do sestavy,“ uvedl pro web Komety majitel klubu a trenér v jedné osobě Libor Zábranský.

Kvapil naposledy v Brně působil v sezoně 2010/2011, kdy v 57 zápasech nasbíral 53 bodů za 13 branek a 40 asistencí. Od té doby se toho v Kometě spousta změnilo. „Zázemí šlo hodně nahoru. Dokonce jsem si všiml, že je v hale restaurace (směje se). Kometa měla v posledních sezonách dobré výsledky a v extralize je vnímaná jinak, než když jsem tady hrál. Udělala skvělé výsledky, je každopádně silnější, i soupeři ji takhle berou,“ myslí si navrátilec.

Gulaši, Haščák, Štencel a Dostálek posilami Komety. Šest hráčů končí »

Moc známých obličejů v kabině od jeho posledního působení v Brně nezůstalo. V podstatě jen Tomáš Malec. „Taky jsem se díval, že je to jediný hráč, se kterým jsem v Kometě hrál. Ale znám i další kluky – z nároďáku Honzu Hrušku, Ondru Němce a Leoše Čermáka. Věděl jsem, do čeho jdu, ani jsem si s nikým nevolal. Prostředí znám, moc se těším na na novou sezónu,“ hlásí Marek Kvapil.

Ten po odchodu z Brna strávil dva ročníky v dresu Dynama Moskva, jednu sezonu si střihl v Čerepovci a tu letošní strávil Záhřebu a částečně Nižněkamsku. Po pěti letech v KHL se nyní vrací zpátky do nejvyšší české soutěže. 

„Chtěl jsem změnit prostředí. Rusko je zkrátka hodně specifické a momentálně nic zajímavého se mi tam teď nerýsovalo. O Švédsku nebo dalších zahraničních týmech jsem neuvažoval. Preferoval jsem českou extraligu. Nějaké nabídky jsem sice dostal, ale byl jsem rozhodnutý jít jednoznačně do Komety. O ničem jiném jsem ani neuvažoval,“ dodává v rozhovoru pro oficiální stránky brněnského klubu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz