Kometa přibrousila, pak urvala výhru. Kvalitní práce, libuje si Hruška

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

V sobotu Kometa schytala na třineckém ledě těžkou porážku. V play off vůbec poprvé padla na soupeřově stadionu. Teď Brňané vrátili svému sokovi ze Slezska úder. Kometu brzy posadil do vedení svou trefou Jan Hruška. Na startu druhé třetiny přidal druhý gól a Brno získalo jistotu, kterou Oceláři sice postupně nahlodávali, ale už bylo pozdě. Kometa urvala první výhru a pod Špilberk se série stěhuje za stavu 1:1. „Nejsme žádní pos.rové, že bychom prohráli první zápas a sesypali se,“ tvrdí Hruška.

Plekanec Chance liga

V úvodu sobotní bitvy nakoupili dva góly, neděle ale byla úplně jiná. Uběhlo sotva šest minut a Kometa vedla po trefě Hrušky. Tentýž hráč pak na startu druhé třetiny zdvojnásobil brněnský náskok. „Vždycky je lepší dát vedoucí gól. Od něj se pak odvíjí i hra. Třinec se do nás musel tlačit, my naopak mohli hrát trpělivěji. Když jsme v sobotu dostali gól, muselo to být přesně naopak, což nám nevyhovovalo,“ přiznává Jan Hruška.

Při své druhé trefě, kdy tečoval střelu Krejčíka se ani moc neradoval. „Puk byl za mnou, takže jsem gól ani neviděl, ale nic se neděje,“ usmívá se hrdina nedělní bitvy, který si po druhém zásahu spíš oklepával vlastní ruku. „Bylo to v souboji, ale nešlo o nic hrozného. V tu chvíli to samozřejmě zabolí, ale jsou to bolístky, co vlastně ani žádné bolístky nejsou. Okamžitě to je pryč a jde se dál,“ dodává.

Cienciala: Je to otevřené, v Brně chceme něco urvat

Kometa působila na ledě sebevědomým dojmem. Jaká změna oproti sobotnímu utkání. „Ono je to těžké. Kdyby dal Třinec z nějaké šance gól, zápas by vypadal úplně jinak. Domácí měli víc štěstí, hráli líp. Tentokrát jsme to byli my, a je to 1:1 na zápasy,“ pokračuje brněnský útočník. „Nejsme žádní pos.rové, že prohrajeme první zápas a sesypeme se. Každý může porazit každého. Proč by nás nemohl porazit Třinec, který má super hráče, super sezonu a skončil nad námi v tabulce. Druhý zápas jsme vyhráli a jsme za to rádi,“ doplňuje.

V půlce zápasu snížil Polanský, 30 sekund po úvodním vhazování ve třetí části ovšem přidal třetí gól Brňanů Zaťovič. Pak sice Polanský svou druhou brankou udělal ze závěru drama, ale srovnat už Oceláři nedokázali. „Máme bod, pro který jsme přijeli. Kdybychom měli dva, bylo by to samozřejmě lepší. Za jedno vítězství ale nejsme naštvaní. Přijeli jsme hrát do Třince, který skončil na námi, takže jsme sem nejeli s tím, že si sezobneme dvě výhry a pojedeme s pohodou domů,“ přiznává Jan Hruška.

Kde viděl nejvýraznější zlepšení ze strany svého týmu? „Rozhodující byla naše hra ve třetí třetině. Hráli jsme zodpovědně, dali jsme krásný gól. Bylo to drobné drama, ale nic vážného,“ mávne rukou. „Bavili jsme se, že budeme rychle dostávat puky do brány, protože Třinečtí si dobře rozebírají hráče. Čím rychleji před branku puk přiletí, tím větší je šance, že před ní člověk zůstane sám. Jen jsem nastavil hokejku a dal to do brány,“ vrací se ke svému druhému gólu.

Kometa zabrala a slavní první skalp Ocelářů »

Kometa se na konci sobotního prohraného utkání snažila soupeři vrýt pod kůži. „Přišli jsme na úplně jiný zápas. V sobotu jsme nechtěli utkání skončit tak, že dostaneme pět gólů a nic. Byla tam spousta kluků, kteří to přibrousili. Myslím, že soupeři to vzalo nějaké síly. Mělo to svůj význam. Byla to kvalitní práce od všech,“ pochvaluje si zkušený hokejista.

Sestřih 2. finále Generali play off

Šarvátky zpestřily i konec nedělního duelu. Rozhodčí od sebe museli odstrkovat hráče i po zvuku sirény. „Nehraje se o málo, takže emoce v tom samozřejmě jsou. V sobotu jsme prohrávali my, takže jsme se snažili trochu přitvrdit a tentokrát se do toho tlačili oni. Skončilo to hvizdem, ale za tři dny si to dáme znovu,“ vyhlíží středeční bitvu pod Špilberkem.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz