Kometa zlákala produktivního Fina! Zahrál si s Koblížkem i ve Znojmě

Foto: hc-kometa.cz

22. června 15:05

Adam Bagar

Útočné řady Komety posílí produktivní finský centr Kim Strömberg, který naposledy působil v Kouvole. Brněnský klub o jeho příchodu informoval na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

„Popsal bych se jako komplexní hráč. Teď hraju jako centr, ale většinu své kariéry jsem hrál i na křídle," představuje se v krátkosti nová brněnská akvizice, která už si v Česku zahrála během svého působení ve Znojmě v sezoně 2012/13.

„Mluvil jsem s Radkem Koblížkem a řekl mi o Brnu jen ty nejlepší věci."

34letý útočník zkusil mezinárodní EBEL i v italském Bolzanu a rakouském Klagenfurtu, na Slovensku předtím působil v Popradu, hrál i dánskou ligu v Herningu a švédskou nejvyšší soutěž v Oskarshamnu. Nejvíc toho ale odehrál doma.

Ve finské Liize zaznamenal 581 startů a 275 bodů (106+169) za mateřský Jokerit, Tapparu, SaiPu a KooKoo. Za klub z Kouvoly sehrál tři z posledních čtyř sezon. V té uplynulé zazářil 52 body, v 73 utkáních dal 16 gólů a přidal 36 asistencí.

„Po sezoně jsem se rozmýšlel, co dál, a vyhodnotil, že extraliga, respektive Kometa, bude pro mě nejlepší volbou."

V klubu se letos potkal i s brněnským odchovancem Radkem Koblížkem, dokonce spolu ve formaci. Klapalo jim to skvěle, nyní by rádi na úspěšnou finskou spolupráci navázali také pod Špilberkem, kam Strömberg dorazí začátkem srpna.

„Mluvil jsem s Radkem a řekl mi o Brnu jen ty nejlepší věci. Jsem šťastný, že jsme se domluvili a už se moc těším. Po sezoně jsem se rozmýšlel, co dál, a vyhodnotil, že extraliga, respektive Kometa, bude pro mě nejlepší volbou," líčí finský útočník.

Strömberg je teprve pátým Finem v historii klubu

Ten se těší i na vyhlášené brněnské fanoušky. „Radek mi o nich hodně vyprávěl. Také o kultuře. Říkal, že je na zápasech neskutečná atmosféra a že se mám na co těšit. Opravdu se na to těším, stejně jako na celé město," dodává Strömberg.

Ten bude teprve pátým Finem v historii klubu, který bude oblékat modrobílé barvy. Před ním zažili brněnské angažmá tehdejší vycházející hvězda Sami Kapanen, pak Pekka Tirkkonen, Mati Näätänen a fanoušky oblíbený brankář Sasu Hovi.

Aktuální soupiska HC Kometa Brno

Brankáři:
Marek Čiliak, Matej Tomek, Michael Schnattinger.

Obránci:
Marek Ďaloga, Patrik Fajmon, Michal Gulaši, Rhett Holland, Radek Kučeřík, Tomáš Kundrátek, Jan Sedláček.

Útočníci:
Jan Dufek, Jakub Flek, Petr Holík, Luboš Horký, Radek Koblížek, Andrej Kollár, Petr Kratochvíl, Michal Krištof (?), Jakub Malý, Erik Meluzín, Ivo Sedláček, Kim Strömberg, Jan Süss, Eduard Šalé, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič, Adam Zbořil.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz