Kometu složil Mueller! Zase ukázal, proč tady je, hlásí vítkovický Kotala

Jakub Kotala | Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovice se do extraligového kolotoče vrátily úspěšně, když čtvrtfinálovou sérii s Kometou Brno zahájily vydřeným vítězstvím 3:2. Gólem jim k tomu přispěl také útočník Jakub Kotala.

Ostravané položili základ k vítězství už v první třetině, kdy se trefili dvakrát v rozmezí 35 sekund. Nejdřív udeřil Roberts Bukarts, zanedlouho rozjásal takřka vyprodanou Ostravar Arénu právě Jakub Kotala a v čase 14:08 to bylo 2:0.

„Dva týdny jsme nehráli a přišlo mi, že jsme se do toho na začátku potřebovali dostat. To byl i můj případ, necítil jsem se, ale slepené góly nám hodně pomohly do zbytku zápasu,“ přiznává 26letý střelec, jenž v Ostravě hraje od ledna.

Obě trefy byly dosti podobné, padly po dorážce a dobré práci forvardů v předbrankovém prostoru. „Je to play off a takové góly budou padat, po tlaku do brány a dorážkách. Nedá se moc čekat, že budou padat nějaké hezké branky.“

Ve druhém dějství ale byly Vítkovice pasivní, čehož Kometa využila ke snížení z hokejky Zdeňka Okála. „Mají kvalitní tým, nebezpečné protiútoky i přesilovky, ale naštěstí měli jen jednu,“ hlásí Kotala a vzápětí chválí Petera Muellera.

Americký snajpr ve třetí části rozhodl střelou, která Dominiku Furchovi propadla těsně za brankovou čáru. „Je to extrémně kvalitní hráč. Jsme moc rádi, že ho máme. Znovu ukázal, proč tady je, a v pravý moment první zápas rozhodl.“

„Peter Mueller je extrémně kvalitní hráč. Jsme moc rádi, že ho máme. Znovu ukázal, proč tady je, a v pravý moment první zápas rozhodl.“

Pro Muellera je série mimořádně speciální, předchozí čtyři sezony válel právě za Kometu. „Nic ale na sobě nedává znát, nějaká extra motivace tam však od něj určitě byla,“ myslí si Kotala po první partii, kterou Ridera takticky zvládla.

„Myslím, že jsme sehráli solidní zápas. Hlavně jsme rádi za první bod. Dodrželi jsme to, co jsme si řekli, to znamená vyvarovat se faulů a nepouštět je do přesilovek. Týmově jsme to zvládli,“ pokyvuje vítkovický útočník po vítězství 3:2.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz