Komínek si po osmi letech zahraje českou soutěž, míří do druhé ligy

Foto: shkhodonin.cz

14. září 16:39

Adam Bagar

Druholigový Hodonín hlásí před svým úvodním zápasem v sezoně zajímavou posilu. Ofenzivě Drtičů má pomoci zkušený útočník Tomáš Komínek, jenž strávil posledních osm sezon v zahraničních ligách.

HokejkaTV

Odchovanec brněnského hokeje po sezoně 2009/10 vyměnil Kometu za Znojmo, kde po boku Richarda Jarůška, Martina Pláňka, Ondřeje Kacetla, Tomáše Rachůnka a dalších získal juniorský extraligový titul a následně si dva roky zahrál mezinárodní EBEL.

Potom už působil za hranicemi. Tři sezony na Slovensku v barvách Trenčína, Skalice a Nových Zámků, další tři pak v Polsku v dresu Jastrzebie. Ve slovenské nejvyšší soutěži zapsal 67 bodů (30+37) ve 137 utkáních, v polské 111 bodů (54+57) ve 120 bojích.

Zpátky domů jej zavály rodinné problémy

Teď Tomáš Komínek hlásí návrat na česká kluziště. „Strašně dlouho jsem nehrál nikde, kde bych mohl každý den dojíždět domů. To jsem v tuhle chvíli potřeboval, protože se vyskytly rodinné problémy,“ vysvětluje pro klubový web shkhodonin.cz.

„Tím, že moc možností nebylo, tak jsem zkusil zkontaktovat pana Konečného, zda by o mě měl Hodonín zájem. Nakonec to dopadlo a jsem tady,“ doplňuje nová útočná akvizice Hodonína, jenž po úvodním volnu vstoupí do sezony na kopřivnickém ledě.

Není to tak, že bych se na první ligu necítil

Osmadvacetiletý útočník, který bude do Hodonína dojíždět z Brna, by tak mohl už dnes prožít druholigový debut. „Musím k tomu přistoupit s pokorou, snažit se každý zápas hrát naplno a pomoct klukům. Věřím tomu, že by to mohla být dobrá sezona.“

Každého nejspíš napadne, zda druhá liga pro něj není málo. „Není to tak, že bych se na Chance ligu necítil. Ale nejsem úplně nejmladší a v první lize to není o nějakých velkých penězích. Takhle angažmá v Hodoníně skloubím s nějakou prací,“ uzavírá.

Soupiska SHK Hodonín

Brankáři:
Andreas Kubáň, Jan Hlaváč.

Obránci:
Roman Čermák, Ondřej Gabrhelík, Ondřej Ševčík, Robert Věžník, Petr Slabý, Martin Miklík, Adam Spalovský, Tomáš Sedláček.

Útočníci:
Stanislav Balán, Jan Bulín, Petr Jurča, Jan Matějka, Lukáš Finsterle, Matěj Charvát, Dominik Matula, David Janás, Tomáš Polák, Tomáš Mlynář, Kristian Leška, Matěj Pröschl, Erik Hložánek, Tomáš Komínek. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz