Konec čekání! Češi bez Plekance a Hudlera, brzy uzavřou soupisku

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

10. května 2015, 10:30

Václav Jáchim

Soupiska národního týmu pro mistrovství světa by mohla být v brzké době kompletní. Trenéři Růžička, Weissmann a Špaček dosud čekali zejména na vývoj sérií druhého kola Stanley Cupu, ovšem vývoj není české reprezentaci nakloněn. Ačkoli Montreal prohrával v sérii s Tampou Bay už 03, Canadiens pak dvakrát vyhráli. Naposledy v noci na neděli. "Tím pádem pro nás pravděpodobně skončila možnost, že by přijel Tomáš Plekanec," reaguje asistent Jaroslav Špaček.

Chance liga na Hokejka TV

Kladenský odchovanec zajímal trenéry hodně, Vladimír Růžička byl připraven čekat do nejzazšího termínu. Montreal ovšem v sérii pokračuje, šestý duel se hraje v úterý. A čtvrtfinále mistrovství světa už ve čtvrtek! Elitní výběr tudíž ukončí čekání na možnou posilu, v nejbližší době by měl uzavřít soupisku.

Volná jsou stále tři místa, pro brankáře, obránce a útočníka. Trenéři mohou teoreticky doplnit i dva útočníky. "Bavili jsme se o tom dnes ráno na snídani, ještě to potřebujeme probrat. Ondra Weissmann zůstal dopoledne v hotelu, kde připravoval pro tým video. Ještě se o tom pobavíme," konstatuje Špaček.

V úvahu by teoreticky přicházel také Jiří Hudler, jenž měl na konci sezony výtečnou formu v Calgary. Hokejisté Flames prohrávají v sérii s Anaheimem 1:3 na zápasy, další je čeká v noci na pondělí. I kdyby však Calgary vypadlo, Hudlerův příjezd nejspíš není reálný. "Myslím, že už je pozdě. Než by se sem dostal, bylo by úterý. Kluci potřebují tři čtyři dny, aby se aklimatizovali, proto tahle varianta asi padne. Navíc Jirka byl i zraněný a nehrál," vysvětluje Špaček.

Uzavření soupisky pravděpodobně potěší někoho z dosud čekajících náhradníků. "Možná to uděláme po dnešním zápase se Německem," naznačuje Růžičkův kolega. V seznamu hráčů pro turnaj by se měl objevit Jakub Kovář, do obrany je připraven Michal Kempný, z útočníků s mužstvem stále trénují Lukáš Radil a Michal Vondrka.

Národní mužstvo se teď soustředí na odpolední bitvu proti Německu (začátek od 16:15 hodin). "Brankář i obrana zůstávají ve stejném složení, v útoku zvažujeme možná jinou variantu. Budeme mít ještě mítink, tam si řekneme," říká Špaček. Reprezentanti se dlouhodobě zaměřují hlavně na defenzivní činnost. "Němce jsme viděli proti Švédům a hráli výborný hokej, určitě nás prověří. Chtěli bychom se zlepšovat, dostávat méně a méně gólů. Udělat defenzivu tak, aby byla výborná. Myslím, že do útoku jsme hodně silní, ale v obraně děláme zbytečné chyby, což by nás ve čtvrtfinále mohlo stát umístění," připomíná.

Dopoledního rozbruslení se z hráčů základní sestavy zúčastnil jen Jakub Krejčík, v teplákové soupravě si byl krátce zabruslit Jaromír Jágr. Proč? "Já se ho úplně neptal. Možná se chtěl jen protáhnout. U něj člověk nikdy neví, jestli půjde v noci, odpoledne nebo jindy. Spíš mluvil o tom, že by chtěl měnit brusle. Možná si je chtěl vyšlápnout," konstatuje Špaček. Podle informací z české kabiny má útočník Floridy k dispozici jedny brusle na trénink a druhé na zápasy, právě v nich dnes zhruba 15 minut kroužil po ledě O2 areny..

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz