Konec čekání, začíná si to sedat, těší Sekáče. Kundrátek chválí obranu

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(STOCKHOLM, od našeho zpravodaje) Ve dvou zápasech na turnaji dal dva góly, Jiří Sekáč si může oddechnout. Útočník Kazaně čekal v národním týmu na přesnou trefu skoro tři roky, přesně 22 zápasů. Ve Stockholmu trápení v koncovce ukončil. „Ze člověka to spadne a hned se cítí lépe," pochvaluje si loňský vítěz Gagarinova poháru.

Sekáč mohl v duelu s Finy slavit dva přesné zásahy, jenže české vedení zařídila hokejka finského beka. „Byl to vlastní gól. My si vyměnili puky. Holas (Petr Holík, pozn. red.) mi to ještě dával do prázdné, ale trefilo to hůl beka a od ní to šlo do brány," popisuje. Tahle akce otevřela v polovině zápasu skóre.


„Když jedete dva na nula, tak je důležité dát si to buď jednou s tím, že druhý hráč zakončí, nebo si to vyměnit z jedničky. Pokud se to podrží a nahraje, tak se gólman vždycky přesune. Od začátku jsem věděl, že jakmile mi to Holas dá, budu mu to vracet zpátky. Myslím, že on měl v hlavě to samé. Jeden nebo druhý bychom prázdnou bránu měli," doplňuje.

Z branky se Sekáč mohl radovat až v 46. minutě, při přesilovce parádně tečoval tvrdou ránu od Tomáše Kundrátka. „Na tréninku jsme to trénovali a dali z toho nějaké góly. Jirka tam stál skvěle, je to výborný hokejista. Tomáš Zohorna mi krásně nabil a já se snažil jen netrefit hráče před sebou. Jirka Sekáč udělal ten zbytek," hlásí zadák švýcarského Davosu.

Zážitek pro H. Zohornu. První gól v repre dal s bráchou

Podle Kundrátka si Češi vítězství zasloužili. „Ustáli jsme prvních pět minut, začali bruslit a od desáté minuty první třetiny už jsme hráli u nich. Gólman chytal skvěle, Roman Will byl neskutečný. Úspěch byl v tom, že jsme zbytečně neztráceli puky v obranném pásmu, hned jsme chodili k nim přes střední a nahazovali to. Útočníci měli skvělý forčeking, beci to podpořili," hodnotí zápas Kundrátek.

Každý přispěl svým dílem.Jiří Sekáč nejen gólem, ale i tím, že bezvadně zapadl do formace k Janu Kovářovi a Milanu Gulašovi. „Musím říct, že se s nimi hrálo super. Jsou to neskuteční útočníci a dokazují to pořád," chválí spokojeně. Velké uznání zaslouží obránci, defenziva ve Stockholmu pracuje spolehlivě. „Dostali jsme jeden gól a vyhráli 3:1. Já si myslím, že to bylo hodně povedené. Všechny obranné páry makaly naplno. Dávaly dobré nahrávky. Něco se tam stane, to je hokej. Ale z obrany jsme to zvládli skvěle," těší Kundrátka. 

Parádní debut! Výhry si moc cením, usmívá se Will

Soupeř mohl zápas zdramatizovat v závěru, při dlouhém českém oslabení, v němž navíc Adam Polášek zlomil hokejku a svoji mu podal Horák. „Bylo důležité, že jsme hráli pospolu. Všichni byli obětaví, Roman Horák tam neměl hokejku, padl do střely. Bojovali jsme! Bylo to skvěle ubráněné stejně jako ta oslabení předtím," kvituje Kundrátek. Na turnaji mají Češi už dvě výhry, takhle dobře ještě v sezoně nehráli. „Čekali jsme na to, kdy konečně uděláme nějaký výsledek. Teď se nám to konečně podařilo. Myslím si, že si to začíná sedat," dodává Jiří Sekáč.

Společně s Kovářem a Gulašem pospíchal útočník Kazaně hned na letiště, zmíněné trio se díky předchozí dohodě rozloučilo s národním týmem o den dřív. Nesvrběly Sekáče ruce, aby ještě zůstal? „Samozřejmě bych tady chtěl být co nejdéle. Ale bohužel to nedovolila situace," líčí s omluvou. Nedělní duel proti Rusku bude znovu velmi náročný, hokejisté by rádi naplnili vítězný stockholmský hattrick. „Do zápasu půjdeme jako do každého jiného. Ať je to Finsko, Švédsko, Rusko nebo kdokoli jiný. Od začátku musíme zase makat poctivě odzadu. A hrát naši hru, která funguje," velí závěrem Kundrátek.

Hráli jsme jako tým, těší Říhu. Chválí také gólmana

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz