Konec sezony ve 2. lize?! Kluby to naznačují na svých webech

Foto: Radim Chlubna, hokejzr.cz

Podle informací na klubovém Facebooku druholigové Kopřivnice už se třetí nejvyšší soutěž v této sezoně vůbec nerozběhne.

„Dnes dopoledne proběhlo jednání mezi ČSLH a ministerstvem zdravotnictví ve věci konání druhé ligy," začíná příspěvek.

„Jeho závěrem je, že s ohledem na současnou situaci ohledně vývoje pandemie nemůže ministerstvo udělit výjimku pro konání druhé ligy," informuje Kopřivnice svoje fanoušky.

A pak přichází zásadní sdělení: „Dohrání by už nebylo možné, kvůli možným termínům. Tím je sezona 2020/21 ve druhé hokejové lize ukončena."

„Počkáme, zda to potvrdí i výkonný výbor."

„Počkáme, zda to potvrdí i výkonný výbor," dodává ještě Kopřivnice.

S podobnou zprávou později přispěchal i Žďár nad Sázavou.

Hokej.cz zatím nemá tyto informace potvrzené z dalších oficiálních zdrojů, ale vzhledem k tomu, že se Česko blíží k nejhoršímu stupni PSA, bude amatérské sportování ještě nějaký čas výrazně omezeno – byť se Národní sportovní agentura snaží vyjednat co nejvíce výjimek.

Druhá liga stojí už od 10. října. Většina týmů stihla pouze tři zápasy, Most dokonce kvůli karanténě neodehrál ani jedno utkání.

Nejpozději do dubna by přitom muselo být jasno o postupujícím do Chance ligy. Hlavním aspirantem na posun do vyšší soutěže je Znojmo, které postavilo profesionální tým. Mezitím, co se soutěž nehraje, se Orli udržují v rytmu třeba v Třebíči, Havířově nebo Litoměřicích.

Jak by zamíchal případný konec sezony ve 2. lize s přestupovým děním v profesionálních soutěžích? 

A znamenalo by to, že by ze 2. ligy letos do Chance ligy nikdo nepostoupil?

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz