Konec, tečka! Nemám rád vyřvávání do světa, tvrdí Hlinka o loučení s kariérou

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Před rokem prožíval trpký konec a v duchu si říkal, že už za milovanou Spartu nikdy nenastoupí. Jaroslav Hlinka věděl, že jeho kariéra zvolna míří do vozovny, a bral to jako fakt. Ale život někdy píše zvláštní příběhy. Nejproduktivnější hráč klubové historie se koncem ledna dohodl s vedením na návratu. Jiný by po tom všem možná odmítl, ale Hlinka je srdcař. „Jsem strašně rád, že jsem mohl Spartě pomoci," říká.

Zlatá hokejka

Po minulé sezoně se zdálo, že je pro něj Sparta minulostí. Nicméně období nejistoty Hlinka zahnal a dal se do tréninku, v holešovické hale znovu trávil spoustu času. Přemýšlel, co bude dál. Některé nabídky odmítl, později kývl na zájem druholigového Vrchlabí.

A když se v extralize blížil termín uzávěrky přestupů, uzavřel dohodu se Spartou. „Nebylo to pro mě jednoduché. Klukům jsem se snažil pomoci tak, jak zněla naše domluva. Dělal jsem, co jsem mohl," hlásí. O svém přínosu nehovoří. „Nechci hodnotit svůj výkon, od toho jsou tady jiní," doplní.

Ve dvaačtyřiceti letech od Hlinky nikdo nečekal bodové rekordy, mistr světa 2001 ovšem platný byl. Dvěma góly z přesilovek nastartoval Spartu za výhrou nad Libercem, která potvrdila postup klubu do předkola. I v sérii s Vítkovicemi odvedl své. V porovnání s předchozí sezonou působil konstruktivní útočník uvolněněji. Hrál s chutí, bruslařsky na výši.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Ovšem dlouhá pauza byla znát. „Cítil jsem to. Po roce netrénování a bez zápasů není jednoduché se vrátit. Snažil jsem se pomoci. Ale dopadlo to, jak to dopadlo. Konec, tečka!" říká věcně.

Soupeření s Vítkovicemi napsalo čtyři pokračování. Po dvou porážkách v Ostravě zvládla Sparta třetí duel a šla za nadějí, že si vynutí rozhodující pátou bitvu. Jenomže páteční klání se nepovedlo, přitom Pražané měli výraznou střeleckou převahu (46:18). „Nízká produktivita, to byl kámen úrazu v celé sérii. Vítkovice samozřejmě mají výborného brankáře, to se ví. Patrik Bartošák je jeden z nejlepších v lize. Můj názor je, že jsme se málo tlačili do šancí. I když jsme je měli, byli jsme málo důrazní," rozebírá.

Trenér Uwe Krupp mluvil po vyřazení o špatné efektivitě, Hlinka to vidí stejně. „Myslím, že ve Vítkovicích jsme odehráli dobré zápasy. Hlavně ten druhý jsme měli výsledkově zvládnout. Podle mého názoru jsme byli o kousek lepší, ale pokud dáte jen jeden gól, na to se prostě nevyhrává. A my jich kromě třetího utkání víc nedali," jmenuje hlavní příčinu nezdaru.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Sparta má jako první z extraligových klubů po sezoně, dopadla stejně jako loni. Hráči tehdy na pokyn klubového vedení sledovali čtvrtfinálové bitvy společně v televizi, letos věřili, že u toho budou osobně. Když Hlinka slyší dotaz, proč to Spartě znovu nevyšlo, pokrčí rameny: „Do toho se pouštět nebudu. Jsem rád, že jsem si s klukama mohl zahrát. Jak jsem řekl, doplatili jsme na koncovku. Ta nás trápila teď a kluky i v základní části."

Už loni byl Hlinka blízko odchodu ze scény, logicky se nabízí otázka, jestli celkově čtvrtý duel s Vítkovicemi nebyl pro sparťanského barda tím úplně posledním v jeho úžasné kariéře. „Nehrál jsem celou sezonu, těžko bych v té příští nastupoval. Ale nemám rád vyřvávání do světa o konci kariéry. Je fajn, že jsem dostal šanci na návrat. Pár dobrých zápasů jsme odehráli," uzavírá.

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz