Konec ve 23 letech a nová výzva. Z brankáře Energie či Sokolova bude trenér

Foto: Tomáš Bouda, hcsokolov.cz

Není běžné, aby hokejista se zkušenostmi z TELH či Chance ligy končil kariéru už ve 23 letech, brankář Ondřej Kuchař se k tomuto kroku po zralé úvaze rozhodl. Jak informuje web karlovarské Energie, někdejší gólman Západočechů se bude věnovat trenérské práci.

Aplikace Tipsport extraligy

Informace je na první pohled překvapivá. Kuchaře nebrzdí zdravotní potíže, podle zmíněného webu během jarních a letních měsíců čekal na vhodnou nabídku a nakonec se rozhodl, že ji dál vyhlížet nebude.

Milovanému sportu ale mávat na rozloučenou nemíní, z usměvavého gólmana totiž bude trenér. Kuchař se vydává na jinou profesní dráhu, u hokeje bude pokračovat v nové roli, přičemž hráčské zkušenosti mu v ní jednoznačně pomohou.

Rodák z Klatov strávil nejúspěšnější část kariéry v Karlových Varech, kam přišel v roce 2012 z Třemošné. Kuichař chytal za mládežnická mužstva Energie a prosadil se i do prvního týmu, za který v sezoně 2017-18 nastoupil ke třem duelům Chance ligy a stejnou porci přidal i o rok později v Tipsport extralize. Jeden start si připsal v baráži 2018.

V roce 2015 byl Kuchař prvním držitelem Ceny Oldřicha Machače, kterou získávají hokejisté za příkladný přístup a sportovní vystupování. Karlovarský mladík si trofej vysloužil gestem fair play – v rozhodujícím pátém čtvrtfinále play off extraligy staršího dorostu proti Zlínu upozornil rozhodčího, že v rozporu s pravidly vyhodil kotouč mimo hrací plochu. Soupeři tím poskytl výhodu přesilové hry.

V sezoně 2018-19, kdy Energie bojovala po návratu mezi extraligovými mantinely, byl Kuchař brankářskou dvojkou za Filipem Novotným. V uplynulém ročníku odchytal devět utkání Chance ligy za Baník Sokolov, stejný počet zápasů absolvoval ve druhé lize za Klatovy, kde před ukončením soutěží vzhledem ke koronaviru přidal jeden zápas play off.

Foto: Instagram Ondřeje Kuchaře

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz