Konec ve 25 letech. Z brankáře Sokolova se stane kustod týmu

Foto: hcsokolov.cz

Brankář David Fečo se už v brankovišti Sokolova nepředstaví. Ani v žádném jiném. V pouhých 25 letech se totiž rozhodl ukončit hráčskou kariéru. Baník o tom informoval na svých webových stránkách s tím, že v klubu bude pokračovat jako kustod mužstva.

partneři českého hokeje

Odchovanec karlovarského hokeje si dřív vyzkoušel i ruskou juniorskou MHL, ve které zasáhl do 30 utkání. Po odstoupení Vlčí smečky ze soutěže ale zakotvil v Sokolově, s nímž loni slavil návrat do druhé nejvyšší soutěže. Celkem David Fečo odchytal za Baník 83 duelů, v uplynulém ročníku vypomohl také partnerskému klubu v Chebu.

„Před sezonou jsem dal přípravě vše, abych byl připravený co nejlépe, jak je to u mě možné. Bohužel průběh ročníku nebyl takový, jak jsem si představoval, a během listopadu jsem začal uvažovat o svém konci. Do toho se přidaly moje každoroční problémy se zády. Přecházela mě chuť, se kterou jsem hokej vždy hrál,“ líčí David Fečo.

Nad pokračováním už po sezoně ani nepřemýšlel, měl jasno. „Jsem toho názoru, že pokud se člověk rozhodne skončit, tak zkrátka skončí a nevymýšlí další návraty. Co se má stát, se stane. Já jsem se rozhodl oznámit klubu konec s tím, že jsem chtěl být nadále součástí Baníku,“ hlásí s tím, že bude v klubu pokračovat jako týmový kustod.

Za roky strávené v Sokolově zažil vzestupy i pády. „Zažil jsem tu mnoho momentů, které mám v paměti. Jsem rád, že některé z nich jsou i negativní, protože ty chvíle mi pomohly se poučit a donutily mě trénovat ještě více, aby přicházely převážně pozitivní momenty, které si budu vždy pamatovat raději,“ přiznává pětadvacetiletý Fečo.

Nejraději bude vzpomínat na postupovou sezonu. „Cítil jsem se v ní dobře, vše klapalo tak, jak mělo. Cítil jsem, jak celé město jde s námi za postupem, a to mi dodávalo spoustu energie. Na oslavy na zimáku a pochod s fanoušky nikdy nezapomenu. Je to pro mě silný zážitek. A tři dny nonstop oslav s celým týmem byla taky bomba,“ září.

Během své kariéry si zahrál i s mladším bratrem Michalem. „Pamatuju si na první zápas, ve kterém jsem nastoupil s bráchou společně v jednom týmu. Byl to pro mě super zážitek, na nějž také nikdy nezapomenu,“ potvrzuje Fečo, jenž na závěr děkuje všem fanouškům, spoluhráčům, rodičům, Pavlu Csipkovi a také Lukáši Mensatorovi.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz