Konečně v Rusku! těšil se na tripech Ocelář Kundrátek. Hady v Číně neochutnal

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Tomáš Kundrátek nedávno předčasně ukončil angažmá v čínském Kunlunu a po víc než deseti letech se vrátil do extraligy, kde si plácl s Třincem. „Ale dveře do KHL jsem nezavřel, po sezoně se může stát cokoliv,“ hlásí zkušený bek, který byl při absenci dvou obránců dodatečně dopsán na soupisku pro blížící se Channel One Cup.

Jágr Chance liga

Překvapila vás pozvánka do národního týmu?
Určitě jsem byl překvapený, protože jsem měsíc nehrál. Až teď jsem odehrál dva zápasy za Třinec, cítil jsem se skvěle. Bohužel se zranili Milan Doudera a Ondřej Vitásek, což mě moc mrzí, protože nikdo z hráčů nechce, aby byl někdo zraněný. Kvůli tomu jsem se dostal do nominace a jsem za to vděčný.

Musel jste hodně překopávat své plány?
Vůbec ne. Já jsem teď v podstatě doma, mám to z Třince do Přerova jen hodinu cesty. Takže bych byl doma a užíval si konečně rodinu.

Co čekáte od nového trenéra Miloše Říhy?
Znám ho už z Bratislavy. Myslím, že jsme spolu vždycky vycházeli skvěle. Děkuji mu za to, že mi dal zase příležitost vrátit se do nároďáku.

Za Oceláře jste sehrál už dva zápasy, jaký byl návrat na česká kluziště?
Super! Hrozně moc jsem si to užil. Fanoušci byli skvělí, atmosféra neskutečná, v Třinci je skvělé zázemí, takže jsem si to užíval.

Asi je fajn přijít do týmu, který takhle válí.
Je to paráda. Kluci hrají výborně, vedení je tam skvělé, všechno klape. Je to pro mě trošku změna, takže jsem za to moc rád a projevuje se to i na ledě.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Jaké bylo zase nastoupit po měsíci bez hokeje?
Zodpovědně jsem se připravoval doma. Musel jsem tam ještě asi patnáct dní být, takže jsem trénoval s týmem. Pak jsem letěl domů a individuálně se připravoval s mým kondičním trenérem Tomášem Tomigou. Takže jsem byl dobře připravený.

Proč jste vůbec v Kunlunu skončil?
Těch důvodů bylo hodně, ale nechce se mi to rozebírat, už je to za mnou. Teď se soustředím už jen na můj nový tým.

Měl jste čas poznat i Peking?
Určitě. Zrovna když mi oznámili zprávu, že končím, tak žena už seděla s dětmi v letadle, bylo to takové docela hektické. Zůstali jsem tam pak ještě šest dní, trošku jsem cestovali, prošli si třeba Disneyland, navštívili s ženou nějaké galerie. Je tam toho hrozně moc. To centrum je krásné. Takže dá se říct taková rodinná dovolená.

Jaký je vlastně život v Číně?
Hodně zajímavý, je to určitě něco jiného.

Ochutnal jste třeba nějaké netradiční jídlo?
Chodili jsme na nějaká čínská jídla, něco jsem ochutnal, ale do škorpionů, hadů a cvrčků jsem se nepouštěl. (směje se)

Sekáč hrál večer KHL, ráno už trénoval s repre

A co časově náročné přelety z Číny do Ruska?
Bylo to dost náročné hlavně pro tělo, sám jsem to v některých zápasech pociťoval. Nebylo to ideální. Měli jsem svoje vlastní letadlo, mohli jsme si v něm lehnout, ale prostě jste jedenáct hodin v letadle. Bylo to těžší než v Americe.

Bylo poznat, že se už klub za tři roky v KHL aklimatizoval?
Klub je skvělý, všechno tam šlapalo. I organizace byla dobrá, nemůžu si stěžovat. Ale prostě mi to tam nevyšlo a vrátil jsem se zpátky.

Tomáš Marcinko při premiérovém ročníku říkal, že v kabině chyběly tejpy či pásky na hokejky. Zažil jste to také?
Nebyl tam takový problém. Ale byl jsem moc rád, když jsme jeli na trip do Ruska. To jsem si řekl: Konečně v Rusku! Nevěřil bych, že tohle někdy řeknu. (směje se)

Za čtyři roky bude Čína hostit olympiádu, jak může turnaj vypadat?
Myslím, že bude vypadat stejně jako všechny jiné. Číňané sport milují, podle mě to bude hodně kvalitní olympiáda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz