Konrád má nového kolegu. Olomouc získala odchovance Jana Lukáše

Foto: Gabriela Ganzová, hc05.sk

4. května 2018, 11:57

David Jahoda

Na rok si odskočil do slovenské extraligy, aby se následně odrazil zpátky do té české. A že to byl povedený odrazový můstek. Brankář Jan Lukáš jen pár dní poté, co oslavil s Banskou Bystricou mistrovský titul, podepsal smlouvu se svou mateřskou Olomoucí, kam se vrací po pěti letech. Dvojici vytvoří s oporou Hanáků Branislavem Konrádem.

Dvě sezony kryl záda jedničce Branislavu Konrádovi zkušený Martin Falter. Bývalý brankář Sparty, Kladna či Brna ale na Hané pokračovat nebude, a tak Olomouc hledala pro slovenskou oporu nového kolegu. Sáhla po známé tváři. 

Jan Lukáš má za sebou povedenou sezonu v Banské Bystrici, které pomohl podruhé za sebou vyhrát titul v nejvyšší slovenské soutěži. V základní části i v play off měl téměř na chlup stejné statistiky – v základní části odchytal 27 utkání, v nichž kryl 93,20 % všech střela a inkasoval 1,93 góly na zápas. V 16 duelech vyřazovacích bojů měl naprosto totožnou úspěšnost zákroků a jen o osm setin horší gólový průměr.

>> Revoluci nečekejte, zní z Olomouce po Venerově konci

Lukáš je olomouckým odchovancem, za tamní A-tým si ale zachytal jen ve třech duelech. Před sezonou 2013/14 vyslyšel nabídku Lva Praha, kde přijal roli brankářské trojky. KHL okusil v jednom zápase, jinak hostoval v Litoměřicích a v Benátkách nad Jizerou. Po konci pražské Lva se přesunul do Sparty, kde působil další dva ročníky. Herní praxe si ale znovu užíval spíše v druhé nejvyšší soutěži. Kromě Benátek hostoval v sezoně 2014/15 také v Kladnu, o rok později odešel v závěru ročníku vypomáhat Znojmu, kde se stal oporou, a pomohl Orlům k zisku stříbrných medailí v EBEL.

Následně se přesunul do Mladé Boleslavi, kde měl jistit David Ritticha. Když ale nynější reprezentant neodolal nabídce Calgary Flames, posunul se Lukáš rázem do role jedničky. O tu přišel až v závěru sezony, kdy Bruslaři přivedli Američana Brandona Maxwella. Po roce na Slovensku se tak nyní vrací zpět mezi mantinely elitní české soutěže.

Mora přivedla Jana Lukáše a Vojtěcha Tomečka, skončili Jakub Herman a Jan Eberle.

Olomouc, kterou po konci Zdeňka Venery povede dvojice Jan Tomajko a Zdeněk Moták, dosud posílila jen o útočníka Vojtěcha Tomečka, jenž hrál uplynulý ročník v Chomutově. Lukáš je tedy druhou posilou. Naopak tým opustili forvardi Jakub Herman, který zamířil do Zlína, a Jan Eberle, jenž bude nově působit v Plzni. 

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz