Konto Našeho Srdce. Hokejisté Vervy se snaží pomáhat, kde je třeba

Foto: hcverva.cz

26. června 14:18

Václav Jáchim

Pomáhat, kde je třeba – to je základní poslání charitativního projektu s názvem Konto Našeho Srdce, který realizuje litvínovská Verva. Pomoci se díky tomu může dostat zejména nemocným či postiženým dětem, nebo těm ze sociálně slabých rodin.

Nový fanshop

Chvályhodná myšlenka vznikla na půdě litvínovského klubu s jasným záměrem. „Chtěli jsme vyjádřit sounáležitost s našimi fanoušky a s lidmi, kteří žijí v regionu, kde klub působí. Bylo jasné, že chceme pomáhat tam, kde je třeba. Pustili jsme se do charitativního projektu Konto Našeho Srdce, přičemž projekt černožluté srdce tu je už mnohem delší dobu. Vytvořili jsme jasné nové logo, využili stávající transparentní účet a začali víc oslovovat firmy působící v našem regionu," vysvětluje Libor Weber, klubový specialista na vztahy s investory.

Projekt se zaměřuje především na pomoc dětem. „Základním posláním Konta Našeho Srdce je snaha vést děti ke sportu, pomáhat nemocným. Stejně tak podporovat para hokejisty, spolupracovat s dětskými domovy či se spolkem Nové háro z Lužic a Diahelp z Mostu. Hodnotíme a posuzujeme jakoukoli žádost zaslanou k nám do klubu," připomíná Weber.

Foto: hcverva.cz

Do projektu jsou zapojeni litvínovští hráči, vedení klubu i generální partner – společnost Unipetrol. „Všichni přispívají na účet za každý vstřelený gól či asistenci. Dá se tedy říci, že každá vstřelená branka Vervy pomáhá potřebným," upozorňuje Weber. Finance projekt získává také z jednorázových akce. „Proběhla sbírka fanoušků do pokladničky, pomáhají nám finanční dary od lidí i od nejrůznějších společností," dodává.

Projekt aktuálně pomohl malé Kačence z Litvínova. „V útlém věku prošla obrnou, musí pravidelně a intenzivně cvičit pomocí speciální terapie. Ročně potřebuje minimálně dvě, cena jedné z nich je bezmála 61 tisíc korun. Teď v květnu jsme Kačence jednu terapii uhradili. Pomohli jsme také spolu s Ropáky On Tour malé Adélce z Oseku, která trpí cukrovkou a celiakií. Nině, jež trpí závažným onemocněním nervového systému, jsme pořídili speciální pomůcku k tréninku zrakového vnímání. Navázali jsme mj. dlouhodobou spolupráci se spolkem Nové háro, kterému pomáháme s pořízením paruk pro onkologicky nemocné děti," vypočítá Weber.

Litvínovský klub je připraven pomoci i jinde. „Lidé mohou požádat prostřednictvím jednotného Formuláře o podporu, který je ke stažení na www.hcverva.cz v sekci KONTO NAŠEHO SRDCE." Tvůrci projektu uvítají finanční příspěvky od veřejnosti. „Lidé mohou přispět na transparentní účet 7121032/0800 nebo nás kontaktovat a domluvit se na jiné formě spolupráce," uzavírá Libor Weber.

Foto: hcverva.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz