Kontumace a Žihadla končí. Bruslaři jsou v kvalifikaci o WSM Ligu

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

28. března 2017, 13:01

Adam Bagar

V pondělí doma slavili výhru 8:2 a vedení 2:1 v sérii, o den později už postup do dubnové kvalifikace o WSM Ligu. Hokejistům Havlíčkova Brodu pomohla kontumace sobotního druhého duelu v Moravských Budějovicích. Důvod? Neoprávněný start jednoho z domácích hráčů! Bruslaři tak podobně jako Vsetín uspěli před klíčovými boji sezony v nejkratším možném čase.

Nový fanshop

Fantastická sezona s hořkou tečkou. Tak lze charakterizovat letošní účinkování Žihadel ve třetí nejvyšší soutěži. Hokejisté Moravských Budějovic se v play off pořádně nacestovali, přesto po velkém boji vystavili stopku Děčínu, následně si vyšlápli také na favorizované Klatovy a sympaticky si vedli i v semifinálové sérii s Havlíčkovým Brodem.

Hlavně na domácí půdě, kde Bruslaře přehráli a zaslouženě slavili vítězství 6:3. Jenže o něj po několika dnech přišli. "Hráč Marek Lupač nastoupil do utkání po dvou vyšších trestech," sdělil hokej.cz řídící pracovník druhé ligy Vladimír Schiefner. Utkání tak muselo být kontumováno ve prospěch Havlíčkova Brodu, který zvládl i pondělní třetí duel.

Bruslaři v něm smetli soupeře 8:2, v tu chvíli však se svými fanoušky slavili vedení 2:1 v sérii. Až o den později se rozhodlo o sobotní kontumaci a jejich postupu do kvalifikace o WSM Ligu. Do ní už v nejkratší možné době postoupili rovněž Valaši. Posledního účastníka kvalifikace určí dramatická série mezi jabloneckými Vlky a pražskou Kobrou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz