Kontumace! Limanovský hrál na Motoru neoprávněně, co se mění?

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Těsně před vyvrcholením bitev o play off DHL Extraligy juniorů zasáhla do výsledků kontumace utkání Českých Budějovic s Litvínovem. Neoprávněně do něj totiž nastoupil hostující útočník Prokop Limanovský.

Jágr Chance liga

Za všechno může hromadná potyčka z předchozího duelu Litvínova s Chomutovem. Dvě sekundy před závěrečnou sirénou se v derby popralo několik hráčů a čtyři z nich dostali trest na pět minut a do konce utkání. Včetně Prokopa Limanovského.

Litvínovský útočník obdržel stejný trest už 18. kole úvodní části, zajímavou okolností je to, že i tehdy šlo o utkání s Chomutovem. Limanovský nyní po dvou vyšších trestech nesměl nastoupit, ale místo toho s týmem k zápasu v Českých Budějovicích odcestoval a zapojil se do hry.

Sportovně technická komise Českého svazu ledního hokeje proto utkání kontumovala ve prospěch Motoru, který si připíše vítězství 5:0. Zápisy v individuálních statistikách stejně jako při jiných kontumacích hráčům zůstávají.

Na situaci v tabulce skupiny F to ale příliš nemění, protože Motor v utkání stejně vyhrál 4:1. Jeden důsledek však změna výsledku přece jen může mít. Litvínov nyní přišel o lepší bilanci vzájemných zápasů (první vyhrál 6:1), kterou nyní mají soupeři vyrovnanou. V případě bodové rovnosti by tak mezi nimi rozhodlo lepší celkové skóre. Ve skupině jsou ovšem zatím oba na nepostupových příčkách.

Tabulka skupiny F po kontumaci

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Piráti Chomutov 4 3 0 0 1 11:11 9
2. HC VÍTKOVICE RIDERA 4 2 0 0 2 17:13 8
3. HC Motor České Budějovice 4 2 0 0 2 13:11 6
4. HC Litvínov 4 1 0 0 3 10:16 4

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz