Kopnul jsem do toho, říká Klíma o parádě na Spartě. Machovského trefit nechtěl

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Dlouho čekal na gól, v duelu proti Spartě prožil Kevin Klíma možná nejlepší zápas od příchodu na tuzemská kluziště. Hradecký žolík se dvakrát trefil, přidal nahrávku, navíc také předvedl ukázkový obranný zákrok před gólmanem Lukešem. Takže speciální zážitek? „Jo, cítím se dobře," hlásí s úsměvem.

Zlatá hokejka 2020

Syn hokejové legendy Petra Klímy měl v utkání hlavní roli, zpočátku to na hradeckou jízdu ovšem vůbec nevypadalo. „První třetina hrozná. Ztráceli jsme puky na modré a dělali tam hovadiny. Ale pak se to rozjelo. Hráli jsme spolu a chodili po soupeři agresivně. Museli jsme forčekovat, hrát mnohem rychleji." povídá

Klíma pomohl k obratu nádhernou akcí. Před polovinou zápasu našlápl v obranném pásmu, neskutečně zabral, protáhl se až před Machovského a skóroval. „Dostal jsem dobře puk, měl jsem rychlost a se štěstím to projel," popisuje.

Východočeši měli ve druhém dějství k dispozici dlouhé početní výhody. Hlavně ta po pětiminutovém trestu Jiřího Smejkala nabízela šanci na skórování, jenomže Mountfield se k ničemu podstatnému nedostal. Právě Klíma pak trápení zlomil a svůj tým nasměroval k vítězství.

Jeho akce ze 30. minuty bezpochyby patří k nejhezčím v ročníku. „Štěpán Lukeš nahrál puk do rohu. Já viděl, že jejich útočník byl trošku za mnou. Tak jsem do toho kopnul a rozhodl se to zkusit," hlásí. Hosté rázem získali pořádnou porci energie. „Myslím, že ten gól nás povzbudil a dostal zpátky do zápasu."

Klíma byl ale také aktérem akce, která u domácích fanoušků vyvolala velkou bouři nevole. Ve 38. minutě se znovu hrnul před sparťanskou bránu, jenže vletěl do Machovského, který musel záhy opustit led a do akce šel náhradník Sedláček. „Na videu jsem to zatím neviděl. Někdo mě strčil, je jasné, že jsem nechtěl. Záměrně bych to nikdy neudělal. S Machym se kamarádím, to je blbost," reaguje rázně. Fanoušci pak několikrát hromově skandovali "Klíma, ven!" Hradecký útočník se ovšem rozhodit nenechal. „Nevnímal jsme to," dodává.

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Když po bitvě slyšel dotazy, zda bral zápas prestižně s ohledem na dřívější angažmá ve Spartě, mluvil spíš obecně. „Všichni jsme se museli vybudit. Máme skoro konec sezony, musíme uhrát důležité body." Nicméně pocit určitého osobního zadostiučinění přiznává: „Jo, cítím se dobře. Ale jsem v Hradci, to je můj tým."

Ve Spartě loni začínal sezonu, stále má v mužstvu pár přátel. „Dál kamarádím s Blainem a se Sedláčkem. Před zápasem jsme si nepsali, ale po utkání si vždycky chvilku popovídáme." Duel v hlavním městě byl prestižní i pro jiné hradecké hokejisty. „Prémie vypisovala skoro půlka kabiny," usměje se. Sám na tenhle duel dlouho nezapomene. „Kdy jsem podobný zažil naposledy? No, možná někdy v juniorce," pátrá pamětí.

Skvělé představení výtečného bruslaře kvitoval po zápase také hradecký trenér Vladimír Růžička: „Kevin na Spartě chvíli byl, dával jí góla už v domácím utkání, teď se mu to také povedlo. Gól na 1:1 nám hrozně pomohl, Kevin navíc dal i ten vítězný na 3:1. Trefil se po dlouhé době. Hraje dobře, ale góly moc neměl. Takže plus pro něj."

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz