Kopřivnice bude dál spolupracovat s Porubou. Jak manažer Hrubý hodnotí sezonu?

Foto: Facebook HC ISMM Kopřivnice

8. května 2020, 14:08

Pavel Mandát

Kopřivnický klub působí nenápadně. Severomoravané se nevyznačují přehnanými ambicemi, dokonce ani nepatří k nejbohatším účastníkům třetí nejvyšší soutěže. Hokej tam však dělat umí. Potvrdili to i letos, kdy se už popáté v řadě dostali do play off.

Aplikace Tipsport extraligy

A mohlo být ještě lépe. Jenže nebojácné tažení svěřenců trenéra Kofroně do semifinále zastavila epidemie nemoci covid-19. To vše v momentě, kdy po základní části šestá Kopřivnice vedla 2:1 na zápasy s favorizovaným Havlíčkovým Brodem. 

I tak jsou v Kopřivnici se sezonou spokojení. Domácky vedený klub, který se spoléhá především na soudržnost, opět ukázal, že se s ním musí počítat. Jaroslav Kofroň sice musel před začátkem právě uplynulého ročníku oželet produktivní hráče Martina Tomáška s Adamem Červenkou, na jejich místo však nastoupili noví bojovníci, kteří se své role zhostili víc než dobře.

„S výsledkem sezony jsem spokojený. My jsme klub, který nedělá velké přestupy známých hráčů, ale sázíme na týmovost a jeho soudržnost a na to, že kostra týmu je už delší dobu pohromadě. Je logické, že ostatní na sebe museli po odchodu některých hráčů převzít větší díl zodpovědnosti a další si museli na systém zvyknout. To si myslím, že se podařilo,“ říká manažer Jaroslav Hrubý v rozhovoru pro oficiální klubový web.

Foto: Veronika Braunová - Lénartová

Nebyla to jediná překážka, kterou letos museli v Kopřivnici řešit. Z klubu se totiž stáhl dlouholetý partner – společnost Tatra Trucks. Místní management však dokázal hbitě reagovat a na její místo přivedl jiného titulárního partnera – ISMM Group.

„Příchod nového generálního partnera firmy ISMM Group byl velmi významným okamžikem ve stabilizaci klubu a dal nám větší klid na práci ve vedení klubu,“ děkuje Hrubý.

„S výsledkem sezony jsem spokojený. My jsme klub, který nedělá velké přestupy známých hráčů. Spoléháme na týmovost a soudržnost."

Velkou zásluhu na kopřivnické hokejové pohádce měl dozajista také hlavní trenér Jaroslav Kofroň. I on, stejně jako celá zdejší hokejová organizace, působí spíše nenápadně. O to cennější práci však odvádí. Když před pár dny přehodnotil rozhodnutí ukončit v Kopřivnici své trenérské působení, pro celý klub to byla mimořádně důležitá zpráva.

A zároveň příslib dalších světlých zítřků.

Opomenout nelze přínos samotných hráčů. Na severu Moravy, jak už bylo řečeno, vsází především na týmové pojetí. Jejich dům je postaven na pevných základech, na cihlách, které do sebe přesně zapadají.

Foto: Facebook HC Kopřivnice

Přesto tu jsou minimálně dvě jména, která snesou přívlastek hvězdy soutěže. Máme na mysli brankáře Petra Hromadu a útočníka Dominika Suchého.

Oba byli pro svůj klub mimořádně platní. Stejně jako když Mojžíš vedl Izraelity do země zaslíbené, tak i oni vedli hokejovou Kopřivnici vstříc letošním úspěchům.

„Příchod společnosti ISMM Group byl velmi výrazným okamžikem ve stabilizaci klubu."

„Petr patří k nejlepším brankářům v soutěži a já osobně jsem velmi rád, že se mi ho podařilo do Kopřivnice přivést. Svými výkony a přístupem je vzorem i pro ostatní hráče v týmu. Zároveň je potřeba vyzvednout přínos Dominika Suchého, ze kterého se stal tahoun týmu, který se připojil k ostatním zkušeným klukům z předchozích sezon a svými výkony mě velmi zaujal,“ chválí kopřivnický manažer v rozhovoru na klubovém webu.

Foto: Archiv Filipa Fojtíka

Kopřivnice letos navázala spolupráci s prvoligovou Porubou. Ta by měla podle slov Hrubého pokračovat i v další sezoně. „Tento týden jsem se domluvil generálním manažerem panem Hinerem na další spolupráci," prozrazuje.

„Spolupráce s Porubou bude pokračovat i v následující sezoně."

V klubu zároveň věří, že na sponzoringu se bude dále podílet ISMM Group. Stejně tak si velmi cenní podpory města, která se letos zvýšila o 25 %. Pro druholigový klub jde o nezanedbatelný benefit.

A cíle pro další soutěžní ročník? Ty mají v Kopřivnici postupné. Prioritní pro ně je, aby jejich hokej fanoušky bavil. „Naše cíle v nadcházející sezóně budou stejné jako v sezonách minulých. Chtěl bych, abychom se dostali do play off a tam, abychom došli minimálně o stupínek výše než v minulých sezonách,“ ukončuje Jaroslav Hrubý svůj sumář na oficiálním webu HC ISMM Kopřivnice.

Foto: Veronika Braunová - Lénartová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz