Kopřivnice hlásí důležitý podpis, v týmu pokračuje brankář Hromada

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

19. dubna 2020, 13:09

Ondřej Mach

Hokejová Kopřivnice se bude i v příštím ročníku moci spoléhat na služby Petra Hromady. Devětadvacetiletý gólman patří ke klíčovým osobnostem moravského celku a měl velký podíl na tom, že mužstvo letos popáté v řadě postoupilo do play off. Manažer klubu Jaroslav Hrubý to oznámil na Facebooku.

Aplikace Tipsport extraligy

Kopřivnický hokej má od postupu do druhé ligy v roce 2015 stále lepší zvuk. Klub se letos popáté za sebou probojoval do vyřazovací části, ve čtvrtfinále proti Havlíčkovu Brodu měl k dispozici dva mečboly… Jenže další cestu play off zhatil koronavirus.

Zhruba měsíc po nuceném konci sezony přišla z východu velice důležitá zpráva. Kopřivnici se na další rok podařilo udržet klíčového muže sestavy – brankáře Petra Hromadu.

Devětadvacetiletý gólman strávil v Kopřivnici poslední tři sezony a je nemalým písmem podepsán pod každoroční účastí v play off. Výjimkou nebyl ani letošní ročník, kdy Hromada zaznamenal parádní průměr obdržených branek (2,65). V tomto ohledu patřil ve druhé lize k absolutní špičce.

 

Jeho důležitosti jsou si v klubu moc dobře vědomi. „Petr je opravdová opora. Jeho přístup je naprosto profesionální, v této soutěži nevídaný. Pracuje na 200 procent. Byl opět skvělý,“ chválil Hromadu v rozhovoru na klubovém webu z konce března trenér Jaroslav Kofroň.

Hromada s hokejem začínal na Vsetíně, už jako mladíček si v dresu Valachů vyzkoušel třetí nejvyšší soutěž. V sezoně 2014/15 v devíti zápasech okusil extraligu, když po něm sáhl Zlín. Po postupu Vsetína do Chance ligy ale na něj v kádru nezbylo místo.

Jeho další destinací se tak stala právě Kopřivnice, kde se po odchodu Adama Vrby okamžitě stal týmovou jedničkou. V uplynulých třech letech každým rokem zlepšoval své statistiky a pokaždé se s mužstvem podíval do play off.

Dotáhne Hromada příští rok Kopřivnici ještě dál?

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz