Kopřivnice našla brankáře a loučení u Bobrů. Koho ulovil Písek?

Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

29. listopadu 2021, 21:40

Pavel Mandát

Druhá liga nabídla v posledních dnech a týdnech několik zajímavých událostí či hráčských přesunů. Nejen o nich je tento článek.

Týden hokeje 2022

Rezerva Komety chytá dech
Na začátku sezony to byl těžký porod. Novému týmu zkrátka nějaký čas trvalo, než se ve 2. lize aklimatizoval. Teď se ale začíná pod Špilberkem blýskat na lepší druholigové časy.

Brňané zvítězili z posledních šesti zápasů hned čtyřikrát a postupně dohánějí manko, které v úvodu soutěže nabrali. V modrobílém dresu se přitom objevují zajímavá jména, například obránce Dalimil Mikyska, který má i extraligové zkušenosti. Opomenout nelze ani dalšího beka Víta Seemanna, ten začal letošní sezonu v Přerově, pamatovat si ho můžeme však také z Kadaně nebo Chomutova.

Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

Kdo za Hromadu?
V minulých letech byl neohroženým vládcem kopřivnického brankoviště Petr Hromada. Mělo tomu tak být i letos, jenže dlouhodobé zranění zkušeného brankáře učinilo těmto plánům pořádnou trhlinu. Od té doby se Kopřivnici nedaří najít dostatečně kvalitní, a hlavně stálou náhradu.

V jejím brankovišti se objevil například René Bartošák, Martin Šindelka nebo Martin Holík. Doposud nejčerstvějším přírůstkem se pak stal Andreas Kubáň. To už je prověřené druholigové jméno. Zkušený gólman oblékal třeba dresy Poruby nebo Hodonína, kde letošní sezonu také zahájil.

Teď je v Kopřivnici. Přinese Kubáň tolik kýženou stabilitu na klíčovém postu?

Chomutovská klika se Děčínu vyplácí
Začátek sezony byl pro děčínské medvědy katastrofální. No… Vlastně stále je. Ale teď už alespoň vidí na severu Čech plamínek naděje. Mají ho na svědomí posily z Chomutova, které vedení medvědů přivedlo. Zatím na měsíc.

A především Roman ChloubaJakubem Chrpou se Děčínu už teď vyplácí měrou vrchovatou. Díky jejich bodovému příspěvku totiž dokázali svěřenci Vladimíra Kýhose vydolovat z posledních dvou zápasů čtyři body. Ještě donedávna něco nemyslitelného, když uvážíme, jak zle na tom Děčínští byli.

Zajímavá jména v Bílině
Bílině se (podobně jako Děčínu) letos nedaří. Mizérie Draků trvá upřímně řečeno už delší dobu. Přesto Bílina letos není týmem, který by mohl kdokoliv jen tak podcenit. V jejím dresu občas naskakují útočníci Kryštof Ouřada a Jurij Žolobov nebo obránce Richard Záruba, který si loni vyzkoušel Chance ligu v Šumperku.

Foto: slovanusti.cz

Nezastavitelný Patyk
V Řisutech letos nemají moc důvodů k radosti. Už teď je prakticky jasné, že buldoci budou bojovat o holé přežití v soutěži. O to víc bychom měli ocenit, jak v tomto týmu vyčnívá útočník Petr Patyk. Čtyřiadvacetiletý hokejista, který byl před pár lety na zkoušce v prvoligové Třebíči, zaznamenal během19 zápasů dosavadního ročníku 21 kanadských bodů (12+9).

Hokejový cestovatel Popela našel nový domov
Kadaň, Kobra Praha, Dubnica, Prešov, Zvolen… To jsou jen některé štace hokejového světoběžníka Lukáše Popely. Nyní našel třiatřicetiletý zadák nového chlebodárce. Odchovanec třebíčského hokeje zkusí pozvednout tápající Písek. V dresu Králů nastoupil zatím do dvou zápasů, ve kterých zapsal jednu asistenci. A mimochodem… Písek oba zmíněné zápasy vyhrál.

Změny u Bobrů
Jeden odchod a dva příchody, tak by se dalo v krátkosti popsat dění posledních dnů u Bobrů z Valašského Meziříčí. Jejich dres už nebude oblékat útočník René Kajaba, který z rodinných důvodů ukončil kariéru. Tamní vedení však nelenilo a na střídavé starty přivedlo dva mladíky z prvoligového Frýdku-Místku. Konkrétně Jána Blaška a Matouše Čmiela.

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz