Kopřivnice odstartovala letní přípravu. Spolupráci chystá s Porubou

Foto: Facebook HC ISMM Kopřivnice

Hokejisté Kopřivnice jsou v posledních letech na cestě vzhůru. Celek ze severu Moravy by měl díky systematicky vedené práci udělat další posun ve výkonnosti i letos.

Fanshop národního týmu

Venku to konečně začíná vypadat jako léto, ale hokejové oddíly se už intenzivně připravují na novou sezonu. Výjimku netvoří ani ty ve druhé lize, které odehrály poslední soutěžní zápas loni v listopadu. Pak třetí nejvyšší soutěž zatáhla oponu – hlavní roli totiž začal hrát covid-19.

Právě proto nyní ve druhé lize nenaleznete tým, který by se na start nového ročníku netěšil. V Kopřivnici mají tu výhodu, že mohou stavět na pevných základech, manažer Jaroslav Hrubý může opět spoléhat na trenéra Jaroslava Kofroně, který je pod posledními – nutno říci úspěšnými sezonami kopřivnického hokeje podepsán tučným písmem.

Na severu Moravy bude pokračovat také brankář Petr Hromada. Ten dlouhodobě patří mezi nejlepší maskované muže celé soutěže. Byl to právě Hromada, kdo obdržel po posledním kompletně odehraném ročníku druhé ligy cenu pro nejlepšího brankáře skupiny Východ.

Foto: Radim Chlubna, hokejzr.cz

„Letošní letní příprava začala trochu v nestandardním režimu. Kvůli covidovému omezení jsme nemohli využívat všechny sportoviště, jak jsme byli zvyklí. Bylo i pár tréninků, které jsme museli kvůli nepříliš dobrému počasí zrušit, protože vnitřní sportoviště jsme nemohli využívat. Přesto všechno jsme to zvládli a s přípravou jsme spokojeni," hlásí na klubovém webu trenér Jaroslav Kofroň.

Konkrétní podoba kádru zatím zůstává zahalena tajemstvím. Jistá je skutečnost, že se v Kopřivnici opět spolehnou na spolupráci s prvoligovou Porubou. To koneckonců potvrdil i manažer Jaroslav Hrubý.

„Do našeho týmu bude mít vyřízené střídavé starty nebo hostování zatím osm hráčů z Poruby."

„Dohodl jsem s generálním manažerem HC RT TORAX Poruba Pavlem Hinnerem na pokračování partnerství obou klubů. Do našeho týmu bude mít vyřízené střídavé starty nebo hostování zatím osm hráčů z Poruby. Zároveň jsme domluvili dva oficiální přátelské zápasy před soutěží a dva tréninkové zápasy v rámci tréninku," uvádí Hrubý.

A o které hráče by mohlo jít? Podle zdrojů hokej.cz se v Kopřivnici mohou objevit například zkušený obránce Marek Slavík nebo duo mladých útočníků Jiří Brodek a Michal Hotěk.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz