Kopřivnice srazila Hodonín, Orli v přestřelce zlomili Opavu. Cheb už je druhý

Foto: Rostislav Pfeffer, hcorli.cz

Sobotní program třetí nejvyšší soutěže se smrskl na pouhé čtyři zápasy. Ve skupině Sever se neodehrálo jediné utkání. Jih nabídl duel Chebu s Kobrou Praha a na Východě se hrály tři zápasy. Lídr ze Znojma si po velkém boji poradil s Opavou, Velké Meziříčí porazilo Žďár nad Sázavou a Hodonín podlehl Kopřivnici.

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Skupina Jih

Jediný sobotní duel skupiny Jih obstarali hokejisté Chebu s pražskou Kobrou. Domácí tým porazil Řisuty i Havlíčkův Brod a další úspěch zapsal i tentokrát. Stadion poslal do vedení Čejka a hned v úvodu druhé třetiny přidal druhý gól Hendrych.

Nakonec se ukázalo, že šlo o vítěznou branku. Pražané se totiž prosadili jen jednou zásluhou Šteinera, to ale na body nestačilo. Cheb zvítězil potřetí v řadě a posunul se na druhé místo tabulky.

HC Stadion Cheb – HC Kobra Praha 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Čejka (Kořán), 23. Hendrych (Kořán, Záruba) – 35. Šteiner (Tondr, Ryzák).

Aktuální tabulka 2. ligy skupiny Jih »

Skupina Východ

Na Moravě málem došlo k velkému překvapení. Slezan totiž sahal po bodech ve Znojmě. Na ledě lídra sice po první třetině prohrával 1:3, do zápasu se ale dokázal vrátit a na začátku třetí třetiny po snížení Hermana na 3:4 chyběl Opavským k vyrovnání jediný gól. Orli ale zabrali, potvrdili roli velkého favorita a zvítězili 6:4.

První výhru v nové sezoně si připsalo Velké Meziříčí, které po nucené karanténě naskočilo do teprve druhého utkání. Domácí o své výhře rozhodli třemi góly v úvodních 26 minutách a nakonec zvítězili 5:2. Po čtyřech výhrách v řadě ovšem narazil Hodonín. Ten doma nabral tříbrankové manko s Kopřivnicí a smazat už ho nedokázal. Hosty dělí po výhře 4:1 od druhých Jihomoravanů jen dva body.

SHK Hodonín – HC ISMM Kopřivnice 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Lekeš (Mikulík, Romančík) – 8. M. Mach (F. Fojtík, Bartošák), 19. Suchý (T. Fojtík), 34. M. Mach (Gola, T. Fojtík), 57. Suchý (Pokorný, O. Sluštík).

HHK Velké Meziříčí – SKLH Žďár nad Sázavou 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 20. Horký (Krutiš, Juráň), 23. Křenek (M. Vlašín, P. Vlašín), 26. Křenek (Strnad), 41. Střecha (Paták, Malec), 50. Paták (Střecha, Malec) – 38. Štěpánek, 55. Jícha (Gregar).

Aqotec Orli Znojmo – HC Slezan Opava 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 2. Beránek (Rudovský, Vainonen), 14. Matuš (Svoboda, Luciani), 18. Vainonen (Rudovský, Stehlík), 37. Beránek (Rudovský, Havlík), 44. Kvasnica (Vainonen, Havlík), 59. Luciani (Havlík) – 16. Herman, 27. Chalupa (Štindl, Herman), 43. Herman (Wolf), 55. Peterka (Spálovský).

Aktuální tabulka 2. ligy skupiny Východ »

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz