Kopta následuje Illéše či Nechvátala, ze Vsetína jde do Francie

Foto: Martin Pavlík, hc-vsetin.cz

12. června 2019, 12:12

Václav Jáchim

V letech 2011 až 2013 si vyzkoušel hokej mezi mantinely zámořských juniorských soutěží, teď Ondřej Kopta vyráží znovu do zahraničí. Urostlý odchovanec plzeňského hokeje, který v uplynulé sezoně hrál Chance ligu za Přerov a Vsetín, míří za novou hokejovou štací do Francie.

Chance liga na Hokejka TV

Čtyřiadvacetiletý plzeňský rodák podle informací hokej.cz zvažoval víc možností, nakonec si plácl s vedením klubu z Nice. Účastník elitní francouzské Ligue Magnus poslední dobou hodně sází na hráče z Česka a Slovenska, Kopta je prozatím posledním přírůstkem pro příští ročník.

Někdejší juniorský reprezentant nechává za zády působení ve Vsetíně, kde strávil většinu uplynulé sezony. V základní části stihl 45 utkání, 14 gólů a devíti nahrávek, dalších 12 startů s bilancí branky a dvou asistencí absolvoval v play off. Deset střetnutí si připsal rovněž v barvách Přerova, za Zubry vstřelil čtyři góly a zaznamenal jednu nahrávku.

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Navzdory stále mladému věku toho Kopta prožil s hokejem poměrně hodně. Už v 16 letech opustil Plzeň a jeden rok strávil v týmu Texas Tornado z nižší NAHL, Další sezonu pak nastupoval za Niagara IceDogs z Ontario Hockey League. Po návratu domů hrál za plzeňskou juniorku, v dalších třech letech nastupoval v nejvyšší soutěži za hradecký Mountfield. Sezonu 2017-18 začal Kopta ve Slavii, načež odešel do Vsetína.

Brzy se vydá za hokejem do Francie. A nebude sám. Podobný krok nedávno učinil exvítkovický Jakub Illéš, která minulý ročník strávil v Porubě. V Nice bude působit rovněž brankář Patrik Nechvátal, který má za sebou působení v Litvínově či ve Znojmě.

Francouzský klub aktuálně informuje o příchodu slovenských hokejistů Borise Brincka s Rastislavem Václavem, na soupisce Nice jsou také někdejší hráči Energie Radek Deyl a Radomír Heizer, resp. slovenský obránce Lubomír Dinda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz