Koronavirus nakonec vyhrál i v Rusku. KHL rozhodla, že letošní sezonu ukončí

Foto: twitter.com/khl_eng

25. března 10:48

Václav Jáchim

Dlouho váhali a soutěž dočasně přerušili, představitelé KHL ale nakonec napodobili ostatní evropské soutěže a sezonu nakonec ukončili. Příčinou je pandemie koronaviru, která sílí i ve velké východní zemi. KHL o verdiktu dnes informovala na svém webu.

partneři českého hokeje

Za normálních okolností by se aktuálně hrálo čtvrtfinále play off, jenže s ohledem na koronavirus byly vyřazovací boje nejprve do 10. dubna přerušeny. Bossové ligy následně čelili výzvám ze strany některých hráčů, činovníků i uznávaných trenérů, aby nehazardovali se zdravím účastníků a soutěž ukončili.

Dnes se tak stalo, letošní Gagarinův pohár tedy bude bez vítěze. „K rozhodnutí jsme přistoupili po konzultaci s odborníky a s mnoha zúčastněnými stranami, bylo motivováno snahou, abychom ochránili zdraví hráčů, zaměstnanců klubů a fanoušků," uvádí prohlášení KHL.

Představitelé soutěže potvrdili, že zvažovali víc scénářů, jak KHL dokončit. Jedna možnost hovořila o pokračování od 30. dubna, druhá navrhovala sehrát zápasy v červnu nebo v červenci. „Při pohledu na současnou situaci se ovšem nezdá pravděpodobné, že bychom mohli nějakou z těchto variant uskutečnit," stojí ve stanovisku KHL.

Promítla se také skutečnost, že finský Jokerit Helsinky a kazašský Barys Nur-Sultan už dřív ukončily působení v letošním play off. Pokračovat mohly pouze ruské kluby, i ty by ale nebyly v kompletních sestavách. Mnozí zahraniční hokejisté totiž odcestovali domů a zpět do Ruska by se vzhledem k opatřením v jednotlivých zemích nedostali.

Vedení ruské soutěže vzalo na vědomí, že se zbytek letošní soutěže týkal pouze šestice klubů, 18 jiných už pro tuto sezonu dohrálo. „Přesun play off na léto by měl mimořádně negativní dopad. Kluby by musely změnit zaběhnutý rytmus dovolených a přípravy na novou sezonu, na KHL by bylo, aby zavedla úpravy transferů, musela by posunula start nového ročníku a patrně také zkrátit počet utkání v další sezoně," doplňují zástupci ligy.

Prezident soutěže Alexej Morozov potvrdil, že šlo o velmi těžké rozhodnutí. „Všichni bychom chtěli vidět boje o Gagarinův pohár, ale současná situace je mimořádně složitá. Zdraví je v tomto směru nejdůležitější," poznamenal.

Na příštím zasedání Rady ředitelů KHL padne rozhodnutí o konečném umístění klubů v ročníku 2019-20, který zůstane nedohrán. Zároveň bude oznámeno, které kluby se představí v příští sezoně 2020-21. Na základě toho pak liga začne připravovat program utkání.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz