Koronavirus zastavil i nejmladší hokejistky, na Evropský pohár nepojedou

Foto: ČOV / Václav Pancer

Krátce poté, co Mezinárodní hokejová federace zrušila kvůli koronaviru letošní mistrovství světa žen v Kanadě, se špatnou zprávu dozvěděly také nejmladší české hokejistky do 16 let. Ani ony na svůj vrchol sezony nezamíří.

partneři českého hokeje

Čtvrtý ročník neoficiálního mistrovství Evropy pro dívčí kategorii do 16 let měl proběhnout na konci dubna v maďarském Györu. České hokejistky získaly v každém z dosavadních ročníků medaili, po dvou stříbrech skončily loni na domácí půdě v Příbrami bronzové.

Za obhajobou cenného kovu se však bohužel nevydají.

„Od pondělí do středy jsme měli mít v Budapešti pracovní mítink k turnaji, na který letos poskytla peníze Evropská unie. Na základě rozhodnutí IIHF o zrušení mistrovství světa žen ale Maďarský svaz ledního hokeje zrušil i Evropský pohár,“ vysvětluje sportovní manažer Českého hokeje Martin Loukota.

České straně nezbývá než rozhodnutí přijmout, stejně jako ostatním federacím. Přiletět měly Finky, Francouzky, ale třeba i Japonky, které se turnaje coby nejsilnější asijský tým rovněž pravidelně účastní.

„Zdraví je samozřejmě na prvním místě, budeme sledovat, jak se situace vyvine. Příští rok už zase Evropský pohár snad proběhne,“ dodává Loukota.

Přípravné kempy nejmladší z českých ženských reprezentací i tak proběhnou podle plánu. Svěřenkyně hlavního trenéra Romana Heindla se sejdou o víkendech 3. až 5. dubna a 10. až 12. dubna na zimním stadionu v Příbrami, kde si prodlouží klubovou sezonu společnými tréninky a současně se už budou chystat na následující ročník.

K němu se váže alespoň jedna pozitivní zpráva. Český tým se poprvé zúčastní Evropského olympijského festivalu mládeže, na němž dosud hráli pouze chlapci. Přehlídka největších talentů kontinentu v zimních sportech se uskuteční od 6. do 13. února 2021 v okolí finského městečka Vuokatti.

Foto: Vedran Galijas / IIHF

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz