Kouč Engineers vyhrál pohár, který sám navrhl: Ale přišli jsme o emoce

Foto: univerzitnihokej.cz

31. března 19:09

hokej.cz

Engineers Prague pod vedením trenérské dvojice Daniel Fuks – Daniel Kolář zažili parádní sezonu a po zásluze po posledním zápase základní části převzali pohár pro jejího vítěze, který se díky situaci způsobené koronavirem nakonec stal i pohárem pro celkového vítěze Univerzitní ligy.

partneři českého hokeje

Druhý jmenovaný měl ze zisku trofeje dvojitou radost, právě Dan Kolář se totiž postaral o vítězný návrh podoby poháru. V rozhovoru jsme se zeptali nejen na tuto zajímavost, ale také na to, jak hodnotí premiérový ročník Univerzitní ligy z pohledu trenéra vítězného týmu.

Dane, na úvod něco o vás: Co jste studoval a co vás přivedlo k univerzitnímu hokeji?
Vystudoval jsem obor architektura a urbanismus na Stavební fakultě ČVUT a zároveň ještě obor management a podnikání v průmyslu na Masarykově ústavu vyšších studií. K univerzitnímu hokeji jsem se dostal přes partu hokejistů na ČVUT, konkrétně přes kamaráda Jirku Nováka. Po pár letech na škole se ze studentů ČVUT a VŠE dal dohromady tým Engineers, Původně Technika Praha, kde jsem působil jako hráč.  

A jak jste se dostal k trénování Engineers?
Vždycky mě trénování zajímalo a nabídla se tahle příležitost. Chtěl jsem především zůstat u týmu i po tom, co jsem nemohl pokračovat jako hráč. 

Foto: univerzitnihokej.cz

Jste tedy nejspíš první hokejový trenér, který vyhrál trofej, jenž sám navrhl. Co byste nám o poháru pro vítěze řekl?
Když se ke mně dostalo, že liga vypsala soutěž o podobu poháru, hned jsem měl zájem. Klukům jsem v šatně hned na začátku řekl, že soutěž vyhraju, a že pak oni pro mě musí ten pohár vyhrát. Odměnu jsem slíbil dát do placu za vyhrané play off, které se bohužel nakonec nekoná. Ale aspoň jsem ušetřil! (směje se)

Popište nám, co vlastně na poháru najdeme...
Symbolů je tam hned několik. Tělo poháru tvoří 5 hráčských a jedna brankářská hokejka, která je v čele poháru a najdete na ní nápis odkazující na Univerzitní ligu. Všechny hokejky mají čepele nahoře, což je v hokeji symbol vítězství či radosti. Ve hře je vždy čepel na ledě, ale jakmile se něco slaví, hokejky míří vzhůru. Samozřejmě i zlatá barva odkazuje na to, že pohár patří těm nejlepším.

Foto: univerzitnihokej.cz

Jak byste zhodnotil uplynulou sezonu z pohledu Engineers?
Převládají jednoznačně pozitiva, vycházelo nám prakticky všechno, což bylo dáno perfektní docházkou a kvalitní prací všech hráčů na trénincích. Chtěl bych vyzdvihnout zapracování nováčků, kterých bylo více než deset a všichni se stali platnými členy sestavy. 

Jaké jsou vaše pocity z takhle zakončené sezony?
Samozřejmě to chápeme, v první řadě je zdraví a je potřeba, abychom se všichni chovali zodpovědně a mohli se brzy zase věnovat tomu, co máme rádi. Z hokejového pohledu mě mrzí, že jsme přišli o vítězné emoce. O to, jak na sebe naskáčeme po vyhraném zápase, a pak se týden neukážeme doma.

U koho nakonec pohár skončil?
Pár kluků na něj mělo zálusk, ale skončil u toho správného majitele. Spolu s druhým trenérem Danem Fuksem ho pečlivě hlídáme. Těšíme se, až ho budeme moci ukázat na nějaké akci s hráči i fanoušky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz